Reklama

Naprawa rozruszników, czyli dobry sposób, by zaoszczędzić

Opublikowano: śr, 6 lut 2019 17:00
Autor:

Naprawa rozruszników, czyli dobry sposób, by zaoszczędzić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Awaria rozrusznika nie musi wiązać się automatycznie z wymianą mechanizmu na nowy, a co za tym idzie, dotkliwym wydatkiem. W większości wypadków warto rozważyć naprawę i regenerację posiadanych elementów.

Bez rozrusznika ani rusz

Rozrusznik, czyli szeregowy, lub szeregowo-bocznikowy silnik elektryczny jest powszechnie stosowany w większości pojazdów, z którymi możemy się spotkać na drogach. Jest to zaawansowana konstrukcja, której praca jest wypadkową połączenia takich elementów, jak wirniki, szczotki, tuleje, elektromagnesy, szczotkotrzymacze, bendiksy, przekładnie planetarne i bieżnie. Bez rozrusznika odpalenie silnika spalinowego jest niemożliwe. Jest to niezbędny mechanizm, którego podzespoły muszą odznaczać się doskonałymi parametrami, ponieważ przeznaczone są do pracy w dynamicznym i wymagającym środowisku. By przezwyciężyć opory wynikające z zasysania mieszanki paliwowej lub powietrza, powstałe przez tarcie początkowe łożysk i tłoków, a także dodatkowe obciążenie związane z wieloma mechanizmami pomocniczymi potrzeba dużej mocy, która, jeśli wymknie się spod kontroli, spowoduje uszkodzenia wewnątrz układu.

Rozsądne podejście – naprawa rozruszników

Obecnie, branża motoryzacyjna daje bardzo dużo możliwości w kontekście naprawy. Zwykle warsztaty i zakłady wyspecjalizowane w naprawie regeneracji rozruszników proponują wymianę części na nowe lub dokonania regeneracji, która szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku trudno dostępnych elementów. Wybór odpowiedniego mechanika powinien opierać się na kilku istotnych kryteriach. Warto sprawdzić przede wszystkim naprawa rozruszników jak wielu marek i typów pojazdów jest oferowana przez dane przedsiębiorstwo. Jeśli ich liczba jest duża lub w najlepszym wypadku, są to wszystkie marki, jest to czytelny sygnał, że powierzamy nasze auto w ręce fachowca. Natomiast, jeżeli wyjątkowo zależy nam na szybkiej naprawie, dobrze wybrać firmę trudniącą się dodatkowo dystrybucją części i dysponującą własnym magazynem. Jedną  ztakich firm znajdziesz tutaj http://autoelektroklima.pl/. Wtedy szanse, że nie trzeba będzie ściągać ich skądinąd, znacząco wzrastają. Jeżeli mowa o samych częściach, to niezależny rynek wtórny rozkwita. Za jego zatowarowaniem stoi coraz więcej firm specjalizujących się w częściach zamiennych, wykonanych bardzo solidnie i nieodstających jakością od części OEM. Zresztą producenci mechanizmów na pierwszy montaż także nie odpuszczają tego rynku, dlatego wybór, który mamy do dyspozycji daje duży komfort, a przy tym ciągle się rozrasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE