Reklama

Najważniejsze zasady higieny intymnej

Opublikowano:
Autor:

Najważniejsze zasady higieny intymnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Higiena intymna przestaje być już tematem tabu. Mówi się o niej coraz więcej i bardzo dobrze! Dzięki odpowiednio dobranej higienie intymnej, na pewno będziemy cieszyć się świeżością i dobrym samopoczuciem. Nie sposób nie zauważyć, że do higieny intymnej należy dobrać odpowiednie preparaty. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się osiągnąć pożądany efekt.

Postaw na łagodny żel intymny

Jeżeli zależy nam na tym, aby odpowiednio oczyścić skórę, warto zdecydować się na kosmetyki do higieny intymnej. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno żelu lub mleczka łagodzącego. Wybór środka zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Ważne jest to, aby w żelu znajdowały się starannie dobrane składniki aktywne. Najlepiej, jeżeli będzie się tam znajdował kwas mlekowy. Posiada on zbawienne działanie na skórę w okolicy miejsc intymnych. 

Nie sposób nie zauważyć, że w pielęgnacji miejsc intymnych pomóc mogą także ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Ich również warto poszukiwać w żelach oraz w mleczkach intymnych. Pomóc może na pewno ekstrakt z nagietka lekarskiego, ale również ekstrakt z rumianku lekarskiego. Warto zwrócić swoją uwagę także na ekstrakt z róży damasceńskiej, która słynie z właściwości łagodzących ewentualne podrażnienia.

W podróży pomogą chusteczki odświeżające

Jeżeli wybieramy się w podróż, zwłaszcza tę długą, możemy nie mieć dostępu do bieżącej wody. W takich warunkach zadbanie o higienę intymną może być niełatwe. Miejsca intymne wymagają jednak szczególnej troski zawsze. Warto byłoby więc zainwestować w chusteczki odświeżające. Dzięki nim skóra będzie odświeżona i wolna od podrażnień. 

Chusteczki oczyszczające przeznaczone do higieny miejsc intymnych posiadają zazwyczaj wiele cennych właściwości. Znajduje się w nich przede wszystkim cenny kwas mlekowy. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki chusteczkom do oczyszczania skóry można nie tylko oczyścić miejsca intymne, ale również nawilżyć skórę. To niezmiernie ważne w przypadku ewentualnych podrażnień skóry.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Odpowiednie mycie skóry w okolicy miejsc intymnych jest bardzo ważne. Podobnie rzecz ma się z chusteczkami odświeżającymi. Ich stosowanie również może pomóc, zwłaszcza w warunkach niesprzyjających. Trzeba jednak troszczyć się o to, aby troska o higienę intymną nie ograniczała się jedynie do oczyszczania skóry. Konieczne jest również stosowanie żelów, które pomogą w eliminacji pewnych problemów od środka. 

Trzeba pamiętać, że unikanie infekcji intymnych nie zawsze jest możliwe. Czasami wystarczy chwilowy spadek odporności lub też kąpiel w jeziorze, abyśmy musiały zmagać się z infekcją. Wówczas pomóc mogą różnego rodzaju preparaty, które pomogą usunąć objawy infekcji. Większość z nich jest dostępna bez recepty, dlatego każdy może pozwolić sobie na ich zakup. 

Aby uniknąć infekcji, warto co jakiś czas stosować żele z kwasem mlekowym. Pomogą one nawilżyć skórę od środka oraz zadbają o to, aby zwalczyć pewne patogeny odpowiedzialne za rozwój niebezpiecznych infekcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE