Reklama

Medale inwestycyjne jako pewne źródło zysku

Opublikowano:
Autor:

Medale inwestycyjne jako pewne źródło zysku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Inwestycje w metale szlachetne takie jak złoto, srebro są jednymi z najmniej ryzykownymi inwestycjami dostępnymi na rynku. Ceny złota i srebra będą rosły zapewne bardzo powoli, lecz stopniowo będą wypracowywały stabilny zysk. Są to inwestycje długoterminowe, lecz posiadając wolny kapitał warto rozważyć taką formę pewnego zarobku. Wartość metali szlachetnych nie jest umowna i ma swoje zabezpieczenie w wartości kruszcu. Nie trzeba jednak kupować sztabek złota lub srebra, aby inwestować w metale szlachetne. Rynek oferuje kilka możliwości lokowania kapitału poprzez m.in. zakup monet inwestycyjnych (bulionów), ale także poprzez zakup medali. Nie są to medale przyznawane za odwagę i męstwo na polu walki. lecz są specjalnie bitymi medalami kolekcjonerskimi, upamiętniające wiekopomne wydarzenia. Emitowane są w limitowanych seriach, co w połączeniu z wartościowym kruszcem sprawia, że są one bardzo cenne, a ich wartość będzie rosła.

Tematyka medali

W celu podwyższenia wartości kolekcji medali inwestycyjnych warto inwestować w medale pochodzące z jednej serii o wspólnej tematyce. Zawężenie jej do jednego motywu zamiast dużej różnorodności sprawi, że kolekcja będzie unikatowa, czyli więcej warta. W ofertach różnych mennic, sklepów i domów aukcyjnych spotkamy się z medalami o niemal dowolnej tematyce. Warto więc wybrać taką, aby wyróżniała się czymś charakterystycznym na tle innych medali. W ostatnim czasie na rynku medali inwestycyjnych wzrosło zainteresowanie egzotycznymi medalami Komsco. Są to medale emitowane przez mennicę mającą siedzibę w Daejeon w Korei Południowej - Korea Minting and Security Printing Corporation. Tematyka tych medali nawiązuje do historii, kultury oraz do flory i fauny półwyspu. Przedstawiają m.in. Chiwoo Cheonwanga - jednego z historycznych założycieli państwa, zawodnika taekwondo i tygrysa koreańskiego. W zależności od ilości inwestowanej gotówki można nabyć medale zawierające od 1/10 aż do 5 uncji złota lub od 1 do 10 uncji srebra.

Zakup medali

Rozwój internetu przyczynił się do wzrostu zainteresowania medalami w celach nie tylko kolekcjonerskich, ale także i inwestycyjnych. Ich zakup jest banalnie prosty na wielu stronach i aukcjach internetowych, lecz rozpoczynając przygodę z tym rodzajem inwestycji należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Wyżej wspomniane medale Komsco można zakupić m.in. na portalu internetowym https://www.metalelokacyjne.pl/zha_m_news-komsco12-10-18-901.html, który od wielu lat prowadzi sprzedaż tych i innych metali szlachetnych w postaci bulionów, medali, sztabek itp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE