MECHANIK – tradycyjne filary, europejskie fundusze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane

MECHANIK – tradycyjne filary, europejskie fundusze - Zdjęcie główne

foto Nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Od 2014 roku Zespół Szkół nr 2 w Sanoku  realizuje wiele projektów o szerokim spektrum możliwości finansowania z funduszy europejskich w ramach programów Erasmus+, Power Vet oraz RPO.

Projekty te nie tylko pozwalają młodzieży i kadrze nauczycielskiej na finansowanie wyjazdów na zagraniczne staże, kursy, praktyki i szkolenia. Dzięki nim została także unowocześniona i wzbogacona, o certyfikowanej jakości sprzęt, baza dydaktyczna szkoły. W sumie pozyskana kwota dofinansowania to już ponad 7,4 miliona złotych.

Co zatem daje szkoła swoim absolwentom, by ich start w zawodowej karierze był lepszy i łatwiejszy, a  przede wszystkim skuteczniejszy w zdobywaniu wymarzonej pracy?

Potwierdzone kwalifikacje, widoczne, realne umiejętności oraz skuteczne skupienie się na przekazywaniu encyklopedycznej wiedzy – tak wygląda nowoczesny, dualny system kształcenia preferowany od kilku lat w sanockim MECHANIKU. Absolwenci szkoły legitymują się rzetelną wiedzą, praktycznymi umiejętnościami oraz różnorodnymi kompetencjami nabytymi podczas edukacji formalnej w szkole i nieformalnej na wyjazdach na kursy, staże i praktyki do wielu krajów Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem szkoły są podpisane umowy patronackie z lokalnymi przedsiębiorstwami, które objęły wszystkie nauczane w szkole zawody przyszłości. Szkoła kształci aż w 5 z listy najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy – w Polsce i w krajach wspólnoty.

 


Jak udało się osiągnąć taki sukces na międzynarodowej arenie?

W poprzednim okresie finansowym Zespołowi Szkół nr 2 w Sanoku została przyznana Karta Jakości Mobilności, która potwierdziła wysoką jakość projektów i otworzyła drogę do łatwiejszego pozyskiwania funduszy na nowe projekty. Karta jest znaczącym wyróżnieniem, ponieważ posiada ją jedynie kilka szkół w Polsce. Obecnie MECHANIK zdobył Akredytację Erasmusa w sektorze: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to kolejny sukces, bo złożony wniosek uzyskał łącznie 100 punktów na 100 możliwych. W praktyce oznacza to, że uczniowie wszystkich nauczanych w szkole kierunków mają zapewnioną możliwość skorzystania z wyjazdów finansowanych w całości z funduszy europejskich aż do 2027 roku.

 

Na czym polega fenomen projektów realizowanych przez MECHANIK?

Ostatni zakończony projekt Praktyki w Hiszpanii, Niemczech i Włoszech szansą dla uczniów ZS2 w Sanoku – POWER VET-2018-1-PL01-KA102-048004 jest doskonałą odpowiedzią na powyższe pytanie. Słoneczna Hiszpania gościła na praktykach zawodowych uczniów z kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz technik teleinformatyk. Niemieckie Drezno przyjęło na staż z AutoCad-a uczniów ze wszystkich nauczanych w szkole kierunków, ponieważ tworzenie dokumentacji technicznej jest niezbędną umiejętnością każdego fachowca. Wakacyjny staż we Włoszech odbyli uczniowie klas technik ochrony środowiska oraz mechanik pojazdów samochodowych z Branżowej Szkoły I stopnia. Dzięki temu wszyscy uczniowie mogą dołączyć do swojego CV Certyfikaty Europass Mobility potwierdzające dodatkowe kwalifikacje zdobyte podczas praktyk, uznawane w całej zjednoczonej Europie.






Od wielu lat sanocki Mechanik nie obiecuje – daje swoim absolwentom realne szanse na lepszy start w zawodowej karierze. Potwierdzone wysokie umiejętności, rzetelna wiedza i bogata praktyka są atutem  młodych ludzi zaczynających przygodę na lokalnym i międzynarodowym rynku pracy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE