Reklama

Manekiny wystawowe kluczem do skutecznej promocji butiku

Opublikowano:
Autor:

Manekiny wystawowe kluczem do skutecznej promocji butiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Prowadzenie salonu odzieżowego to nie lada wyzwanie. Na powodzenie naszego biznesu wpływ ma wiele czynników. Jak więc zadbać o lepszą sprzedaż?

Zadbaj o odpowiedni układ

Sukces butiku zaczyna się już od samego wejścia. Układ regałów ma niemały wpływ na postrzeganie sklepu. Dlatego postarajmy się, by wejście do sklepu było wolne. W jego pobliżu nie powinniśmy też ustawiać mebli o ostrych krawędziach. Najlepiej wybierać takie o owalnych kształtach. Wśród półek i regałów powinniśmy wytyczyć konkretną ścieżkę, po której będą poruszać się klienci. Do każdej półki musi być zapewniony łatwy dostęp. Wszystko po to, by klient mógł bez problemu znaleźć to czego szuka. W tym celu przydatne również będzie odpowiednie układanie towaru.

Układaj z głową  i według klucza

Wykładanie towaru na półki musi odbywać się według wcześniej przyjętego klucza. Nie może tam panować chaos, bo nikt nigdy nie znajdzie tego, czego w butik szukał. Skutki takich sytuacji mogą być opłakane. W najgorszym wypadku taka osoba zniechęcona zbyt długimi poszukiwaniami więcej nie pojawi się w sklepie, a swoje rozgoryczenie przekaże znajomym, co może znacznie wpłynąć na postrzeganie przez nich naszej marki. Aby tego uniknąć, pamiętajmy o prostych zasadach. Przede wszystkim układajmy ubrania według marki. Pozwoli to zachować ład. Marki można układać według ceny produktów. Te najtańsze niech będą z lewej, a najdroższe z prawej strony. Ubrania marki także możemy ułożyć według dostępnych rozmiarów, co ułatwi klientom poszukiwania. Pamiętajmy, by nie mieć wyłożonych zbyt wielu marek. Wywoła to niepotrzebny chaos. Skupmy się na tych, z których mamy największy zysk.

Manekiny sklepowe pomogą w promocji

Większą sprzedaż gwarantuje też dobra promocja. W branży odzieżowej nie ma lepszej formy niż wykorzystywanie odpowiednich manekinów. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj witryny sklepowe bez obecności lalek. Oferta producentów manekinów jest bardzo różnorodna. Możemy kupić modele damskie, męskie, czy dziecięce. W ten sposób łatwo jest skompletować rodzinkę, która może promować ofertę familijną. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Jeśli chcesz, możesz także eksponować konkretny rodzaj odzieży. Wszystko dzięki manekinom specjalnym, dedykowanym konkretnie pod dany towar. W sklepach znajdziemy m.in. wersje bieliźniane, ciążowe, czy plus size. Dzięki temu możemy okazać, że w sprzedaży mamy coś więcej niż  tylko ubrania w regularnych rozmiarach. Manekiny pozwolą nam na odpowiednią promocję, dzięki czemu nasza sprzedaż wzrośnie. Wystarczy, że wybierzemy do ekspozycji odpowiednie ubrania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE