Reklama

List motywacyjny, który zapewni pracę. Jak go napisać?

Opublikowano:
Autor:

List motywacyjny, który zapewni pracę. Jak go napisać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Do zdobycia dobrej posady nie wystarczy jakikolwiek List Motywacyjny. By zainteresować rekrutera swoją osobą i zachęcić pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie, musisz zachęcić ich do przeczytania tego, co napiszesz im o sobie. Jak napisać List Motywacyjny, który nie trafi do kosza i przyniesie Ci satysfakcjonującą pracę?

Czy pracodawca wymaga Listu Motywacyjnego?

Nie każdy pracodawca wymaga od kandydatów, by wśród dokumentów rekrutacyjnych dostarczali oni List Motywacyjny. O tym, czy będziesz go potrzebować, dowiesz się już podczas czytania oferty pracy opublikowanej np. w serwisie internetowym typu Pracuj.pl. Jeśli ogłoszenie o nim nie wspomina, nie trać czasu na formułowanie pisma. Skup się na stworzeniu doskonałego CV.

List Motywacyjny jest niezbędny zawsze, gdy pojawia się na liście dokumentów aplikacyjnych wskazanych przez pracodawcę w ofercie. Pamiętaj: jego brak wykluczy Cię z dalszego procesu rekrutacji. Jeśli więc dana praca jest spełnieniem Twoich marzeń, poświęć kilka chwil na napisanie dobrej autoprezentacji, jaką jest właśnie List Motywacyjny.

 

Bądź szczery i oryginalny

Tworząc List Motywacyjny możesz skorzystać z gotowych szablonów lub stworzyć coś własnego. W pierwszym przypadku musisz liczyć się z tym, że na biurku rekrutera pojawi się co najmniej kilka niemal identycznych dokumentów. Stawiając na niepowtarzalność i tym samym chcą wyróżnić się z tłumu kandydatów, zadbaj o autorski charakter Listu Motywacyjnego.

Pamiętaj, że od pierwszego zdania zależy, czy list zostanie przeczytany do końca. Zacznij więc go w sposób ciekawy, zachęcający rekrutera do zapoznania się z treścią dokumentu. Przedstaw w nim swoje najmocniejsze atuty i przekonaj pracodawcę, że są one niezbędna dla dalszego rozwoju jego firmy.

 

Pochwal się sukcesami

Pisząc List Motywacyjny nie zapomnij wspomnieć o swoich sukcesach. Mogą to być osiągnięcia zawodowe lub związane z Twoją pasją, o ile mają one związek z oferowaną pracą i zadaniami zawodowymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE