Reklama

Konferencja podsumowująca zakończenie projektów w ZS2 [Mechanik]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Konferencja podsumowująca zakończenie projektów w ZS2 [Mechanik] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Konferencja powiązana z Dniem Umiejętności Zawodowych przybliżyła rezultaty zakończonych właśnie dwóch projektów ze środków unijnych Erasmus+ Zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS2 w Sanoku oraz Nowa jakość kształcenia zawodowego w ZS2 w Sanoku, realizowanego przez Powiat Sanocki we współpracy z firmami EAE Elektronik oraz Sanok Rubber Company w ramach programu RPO Województwa Podkarpackiego.

Zaproszeni goście, między innymi: Pan Wicestarosta Sanocki Janusz Cecuła, Członkowie Zarządu Powiatu Sanockiego, Dyrektorzy Szkół Podstawowych, oraz przedstawiciele pozostałych firm patronackich tj: ADR Polska S.A, Mont Inox, Automet, InterQ, mieli okazję zobaczyć jak pozyskane środki wpłynęły na rozwój infrastruktury szkoły oraz rozwój kompetencji zawodowych uczniów.

 


Dzień Umiejętności Zawodowych w sanockim Zespole Szkół nr 2 nie tylko zwieńczył realizowane w szkole projekty, lecz również była okazją do zaprezentowania praktycznych umiejętności nabytych przez uczniów podczas kursów, staży i praktyk.

 

Technik ochrony środowiska to EKOBOHATER sprzątający świat, chroniący przed hałasem badacz gleby, powietrza i wody.

 

Technik automatyk pokazał, że to zawód 3 w 1: mechanik, informatyk i elektryk.

 

Technik pojazdów samochodowych, wraz z mechanikiem pojazdów samochodowych pokazali się jako specjaliści z dziedziny naprawy, eksploatacji i diagnostyki samochodowej.

 

Technik spawalnictwa wraz z technikiem mechanikiem i operatorem obróbki skrawaniem przybliżyli tajniki linii produkcyjnej „firmowych” breloczków, które były nagrodami w konkursie.

 Technicy elektronicy na oczach gości montowali system alarmowy, czyli podstawę konstrukcji nowoczesnych smart domów.

Technik teleinformatyk, zdobywca wielu międzynarodowych certyfikatów działającej w szkole Akademii CISCO (są to dodatkowe kwalifikacje w zawodzie) pokazał, jak się „pędzi światłowodem”.

 

Na doświadczeniu pokoleń, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i środków z funduszy europejskich, w myśl idei nauczania dualnego ZS2 kształci najlepszych fachowców w wielu deficytowych branżach, a ich kariery zawodowe mogłyby posłużyć za scenariusz filmu w konwencji American dream. Dzięki nim Mechanik jest szkołą spełniających się marzeń, a jej absolwenci są Tradycyjnie Najlepsi!

 

 

 

Foto: Powiat Sanocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy