Reklama

Jak wybrać drewniany domek dla lalek?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać drewniany domek dla lalek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W życiu każdej szczęśliwej pary nadchodzi moment narodzin dziecka. To szczególnie ważna okazja, której towarzyszą ogromne emocje. Wraz z czasem oraz dorastaniem dziecka należy zaopatrzyć się w coraz to nowsze zabawki, które zapewnią zarówno rozrywkę, jak i edukację. W przypadku dziewczynek jednym z pomysłów są drewniane domki dla lalek, które z całą pewnością mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak czym warto kierować się podczas wyboru takiego domku?

Wiek dziecka

Przede wszystkim o zakupie drewnianego domku dla lalek należy zastanowić się gdy dziewczynka osiągnie określony pułap wiekowy. I tu właściwie kwestia jest nieco bardziej skomplikowana. Pierwszy drewniane domki dla lalek mogą być zakupione gdy dziecko ukończy 2 lata. Jednakże jako, że maluch nie jest jeszcze wszystkiego świadomy to warto wybierać domki z większymi elementami. Pozwala to zapobiec połknięciu elementów, co może stanowić zagrożenie dla dziecka. 

Zaś domki z mniejszymi elementami przeznaczone są dla malucha, który ukończył co najmniej 3 lata. Ponadto warto wziąć pod uwagę indywidualny rozwój dziecka i określić na jak dużo można sobie pozwolić. 

Rozmiar domku

Podczas zakupu domku warto spojrzeć przede wszystkim na rozmiar domku. Drewniane domki dla lalek mogą być zarówno dużych rozmiarów, jak i mniejszych. Naturalnie w tym przypadku rozmiar jest kwestią względną. Dla dziecka dużym domkiem z całą pewnością będzie taki, który będzie odpowiadać wzrostem. Kolejnym istotnym aspektem jest dobór dodatków do mieszkanka takich jak meble, łóżka, stoły, regały czy sprzęt kuchenny. Takie elementy z pewnością dodają mnóstwa frajdy podczas zabawy.

Zalety drewna 

Decydując się na zakup drewnianego domku dla lalek należy mieć na uwadze, że i jego cena będzie znacznie wyższa niż w przypadku plastikowych odpowiedników. Jednakże taki domek jest jednocześnie znacznie bardziej wytrzymały i solidny. Sprawia to, że pociecha nie będzie w stanie zepsuć takiej zabawki, dzięki czemu zakup będzie jednorazowy. Ogromną zaletą domków wykonanych z drewna są ich walory estetyczne i wizualne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE