Reklama

Jak kupić ekonomiczną drukarkę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Jak kupić ekonomiczną drukarkę? - Zdjęcie główne

foto FabrikaSimf / Shutterstock.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Gdy kupujemy drukarkę zależy nam przede wszystkim na tym by druk był dobrej jakości oraz żeby cena wydruku była w miarę ekonomiczna. W tym artykule opisujemy na jakie inne pozostałe elementy warto zwrócić uwagę oraz przedstawiając kilka uniwersalnych wskazówek odpowiadamy na tytułowe pytanie – jak kupić ekonomiczną drukarkę?

Sprawdzaj cenę części eksploatacyjnych jeszcze przed zakupem urządzenia

Jeśli chcemy drukować bez nadwyrężania domowego lub firmowego budżetu to zdecydowanie trzeba zastanowić się nad tym jak kupić ekonomiczną drukarkę. Jak wiadomo, ceny drukarek oraz pasujących do nich kartridży bywają mocno zróżnicowane. Dlatego kluczem jest poza sprawdzaniem ceny zakupu urządzenia jednoczesne sprawdzenie cen pasujących do niego części eksploatacyjnych. Ponadto, warto zorientować się czy to naszej przyszłej drukarki będą pasowały zamienniki oryginalnych tuszy/tonerów (np. Canon Pixma TS5150 tusze). Niestety wiele osób robi to dopiero gdy zauważą, że zaistniała konieczność wymiany tuszu lub tonera. 

Sprawdź informacje o wydajności 

Większość drukarek w swojej specyfikacji ma informacje o wydajności licznej w ilości kartek jakie da się wydrukować korzystając z jednego tuszu lub tonera. Takowa informacja powinna dać nam pewien obraz tego jakie są koszty druku. Tym bardziej że tą informację możemy połączyć z ceną zakupu tuszu/tonera (np. tusz HP 305). Oczywiście to co podaje producent może być obarczone pewnym błędem, dlatego jeśli zależy nam na znalezieniu ekonomicznej drukarki to warto dodatkowo poszukać informacji o tanich w eksploatacji drukarkach w Internecie. Jest wiele recenzji oraz rankingów, które opisują które urządzenia wybrać, gdy zależy nam na tanim druku. 

Na szczęście na rynku jest wiele drukarek, które oferują bardzo tanie drukowanie w związku z czym robiąc niewielkie rozpoznanie można znaleźć modele, które oferują druk, który jest przyjazny dla kieszeni.

Źródło zdjęcia: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE