Reklama

Jak kleje do kartonu wpływają na wytrzymałość opakowań

Opublikowano:
Autor:

Jak kleje do kartonu wpływają na wytrzymałość opakowań - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Dobre opakowanie to dobrze sklejone opakowanie. Dlatego też niebagatelną rolę w produkcji pudełek kartonowych odgrywa właściwy dobór klejów. Jakie więc wybierać materiały i jak je łączyć?

Tektura falista podstawą opakowań

Kto wie, jak wyglądałby współczesny przemysł opakowaniowy, gdyby w XIX wieku przypadkiem nie wytworzono tektury falistej. Doszło do tego poprzez włożenie arkusza papieru do maszyny do plisowania tkanin. Początkowo używano jej do wykładania wnętrza kapeluszy, dziś pełni zdecydowanie bardziej wszechstronne funkcje. Tekturę falistą wykonuje się poprzez oklejenie pofalowanego arkusza papieru dwoma gładkimi arkuszami. Tektura dwuwarstwowa służy najczęściej jako zabezpieczenie przesyłek kurierskich i pocztowych. Funkcjonalność trójwarstwowych produktów wykracza poza samo zabezpieczanie delikatnych przedmiotów. Tektury te stosuje się także w budownictwie do izolacji termicznej i akustycznej. Do wyboru mamy kilka rodzajów grubości fal, które wahają się od 1mm do 4 mm. Na rynku są dostępne także tektury faliste pięcio- i siedmiowarstwowe. Oprócz liczby warstw, mogą się one różnić także rodzajem papieru, z którego są wykonane. Najczęściej podstawą takiej tektury są papiery makulaturowe. Możemy spotkać także tektury wykonane z papieru dopuszczonego do kontaktu z żywnością.  Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszelkie opakowania z tektury falistej są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Dlatego warto korzystać z nich chociażby w czasie remontu czy podczas przeprowadzania prac artystycznych. Z tektury możemy wykonać także przeróżne dekoracje. Dlatego producenci oferują także produkty w różnych wariantach kolorystycznych.

Kleje do kartonu zapewnią trwałość

Nawet najwyższej jakości tektura nie gwarantowałaby bezpieczeństwa, gdyby nie była złączona za pomocą silnego spoiwa. Dlatego w fabrykach przemysłu opakowaniowego kleje do kartonu pełnią kluczową rolę. Stąd też ich ogromna różnorodność. Wszystko po to, by produkt końcowy był jak najwyższej jakości. Sprawdź w tym miejscu, jakie kleje do przetwórstwa papieru oferuje jeden z polskich dystrybutorów: firma Fobaro. Są one produkowane w taki sposób, by były kompatybilne z maszynami służącymi do klejenia czy laminowania produktów kartonowych. W ten sposób powstały kleje na bazie katalizowanej poliolefiny, które sprawdzą się przy formowaniu tacek z tektury falistej czy produkcji pudełek zadrukowanych, powlekanych lakierem wodnym lub folią PP. Kleje do kartonu gwarantują stabilność termiczną wiązania oraz procesu produkcyjnego, co ma duży wpływ na żywotność maszyn. Dlatego tak istotne jest stosowanie odpowiednich preparatów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE