Reklama

Inwestowanie w kursy zawodowe - dlaczego warto?

Opublikowano:
Autor:

Inwestowanie w kursy zawodowe - dlaczego warto? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Coraz więcej mówi się o tym, że aby odnieść sukces zawodowy, trzeba stale w siebie inwestować, a więc ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Rzeczywiście, dzisiejszy rynek pracy jest niezwykle wymagający i wymaga sporej elastyczności ze strony pracowników. Z pomocą przychodzą im kursy zawodowe, dzięki którym mogą w krótkim czasie nabyć nowe kompetencje, które pomogą im w zdobyciu zatrudnienia i negocjowaniu warunków umowy.

Kursy zawodowe sposobem na sukces

Jeszcze do niedawna osoby, które chciały zdobyć nowe kwalifikacje, decydowały się pójść na studia - czy to podyplomowe, czy w zwyczajnym trybie. Niemniej jednak studia, choć czasem niezbędne, mają wiele wad. Przede wszystkim trwają długo - minimum rok w przypadku studiów podyplomowych. Co więcej, zdecydowana większość kierunków daje jedynie przygotowanie teoretyczne, natomiast absolwent nie nabywa żadnych, dodatkowych kompetencji. Dlatego też dla wielu osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, dobrym rozwiązaniem są właśnie kursy zawodowe. Ich podstawową zaletą jest fakt, iż trwają krótko - od kilku dni do kilku tygodni, czasem miesięcy w zależności od rodzaju szkolenia. Niektóre z nich wymagają zdania egzaminu zawodowego, w celu przyznania niezbędnych uprawnień. Niemniej jednak niemalże od razu po jego zaliczeniu otrzymujemy zaświadczenie, które potwierdza nabyte kompetencje. 

Jakie kursy zawodowe wybierać?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się kursy na koparki, żurawie oraz inne urządzenia, które wykorzystywane są na budowach. Sezon budowlany trwa przez cały rok, dlatego warto zdecydować się na kurs o każdej porze. Coraz więcej uczestników odnotowują kursy na wózki widłowe, na które decydują się w szczególności osoby wykonujące prace magazynowe, choć nie tylko. Ukończenie tego rodzaju kursu często wymagane jest od osób z wyższym wykształceniem, które składają aplikację na stanowiska inżynierskie. Wiele ciekawych kursów zawodowych oferuje ośrodek szkolenia kierowców, gdzie można zapisać się na przykład na kurs dla motorniczych lub kierowcy autobusu. Warto pamiętać, że ze szkoleń mogą korzystać nie tylko osoby młode, które poszukują swojej drogi zawodowej. Na przekwalifikowanie się czy uzupełnienie kompetencji nigdy nie jest za późno, dlatego na odbycie szkolenia często decydują się także osoby, które ukończyły 50. rok życia, a nawet w wieku przedemerytalnym. Kursy mogą być finansowane przez pracodawcę bądź różnego rodzaju instytucje wspierające, na przykład urząd gminy, Unię Europejską czy urząd pracy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE