Reklama

Ile trwa wejście na Kasprowy Wierch? Które szlaki są najpopularniejsze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile trwa wejście na Kasprowy Wierch? Które szlaki są najpopularniejsze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Najszybszą opcją dostania się na Kasprowy Wierch jest oczywiście kolejka. Widoki są pięknie w trakcie pokonywania kolejnych metrów, ale jeśli chcesz poczuć satysfakcję ze zdobycia szczytu, wejdź na niego jednym z popularnych szlaków. Do wyboru jest kilka opcji. Natomiast z racji tego, że jest to wysoki i wymagający szczyt, na szlak należy się odpowiednio przygotować. Znaczenie ma nie tylko wcześniejszy wybór trasy, ale również zaopatrzenie się w prowiant na drogę i porządne śniadanie przed wyjściem! Nie zapomnij również o wodzie i ciepłym ubraniu!

Łatwiejsze i trudniejsze szlaki

Szczyt o wysokości 1987 metrów jest jedną z najpopularniejszych gór wśród turystów. Wystarczy spojrzeć na kolejki, które ustawiają się przed kasą biletową. Podczas długich weekendów bywa, że trzeba stać kilka godzin, by wyjechać na szczyt. I w takiej sytuacji lepszą opcją może się okazać samodzielne zdobycie góry.

Nazwa szczytu pochodzi od Hali Kasprowej, a ona wzięła ją od swojego właściciela. A tak przynajmniej głoszą legendy. Jednym z bardziej popularnych szlaków jest ten biegnący pod kolejką. Zaczyna się w Kuźnicach. Biegnie obok stacji pośredniej na Myślenickich Turniach i Doliny Goryczkowej. Kolejna opcja również zaczyna się z Kuźnic. Konieczne wykupienie biletu do TPN. Jest to szlak  żółty prowadzący przez Dolinę Jaworzynki i Halę Gąsienicową. Jest jeszcze szlak niebieski i czerwony. Wejście na Kasprowy Wierch zajmuje około 3,5 do 4,5 godzin, co zależy od szlaku, ale również kondycji fizycznej. Wycieczkę najlepiej zacząć wczesnym rankiem, chyba że planujemy zjechać kolejka a nie schodzić.

Jak się przygotować?

Nie jest to krótka wycieczka, a pogoda w górach bywa bardzo kapryśna i zaskakująca! Dlatego najważniejsze jest odpowiednie ubranie i buty, koniecznie trekkingowe. Choć niektórzy zakładają japonki, szanuj swoje stopy i przede wszystkich jest to niebezpieczne! Podstawą do zdobywania każdego szczytu są właściwe buty. Przyda się również kurtka przeciwdeszczowa. I co bardzo ważne woda i prowiant. Przed wyprawą na Kasprowy trzeba zjeść porządne śniadanie. Jeśli masz noclegi bez wyżywienia, zamów śniadanie przez stronę: https://www.maryna.pl/. Nie dość, że posiłki są na ciepło, to jest kilka wariantów do wyboru. Z resztą każdy z nich to duże urozmaicenie. Dodatkowo możesz  zamówić bułki na drogę! Energetyczne, świeże, smaczne. Żeby wejść na Kasprowy musisz mieć siłę, dlatego nie oszczędzaj na śniadaniu ani na prowiancie. Obok bułek, konieczna jest woda! Bez niej w góry ani rusz.

Pozostaje pytanie: wyjechać czy wejść? Jedni wolą kilka godzin stać w kolejce za biletem, inni w tym czasie zdobyć go samodzielnie. A może w jedną stronę kolejką, a drugą na pieszo?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE