Reklama

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dziecka w 2021 roku?

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dziecka w 2021 roku? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Na początku roku szkolnego, rodzice zastanawiają się ile kosztuje ubezpieczenie NNW ucznia. Odpowiedź na to pytanie jest dosyć złożona. Cena polisy jest bowiem uzależniona od wielu aspektów, takich jak zakres ochrony czy wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Przeczytaj, gdzie najlepiej kupić polisę i jakiej kwoty za podstawowy pakiet ochrony można się spodziewać.

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko?

Co prawda ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest obowiązkowe, ale warto rozważyć taką opcję. Polisa to gwarancja, że w razie nieszczęśliwego wypadku ucznia, rodzice otrzymają finansowe wsparcie. Świadczenie od ubezpieczyciela pozwoli na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów leczenia. Warto więc zabezpieczyć się na przyszłość. Tym bardziej, że obecnie NNW szkolne można kupić w niskiej cenie. Nauczyciele i dyrektorzy szkół oferują zazwyczaj standardowe pakiety w cenach 40-60 złotych rocznie. Niemniej, rodzice, którzy decydują się na samodzielny wybór ubezpieczenia NNW dla dziecka mogą wiele zyskać. Przede wszystkim, sami podejmują decyzję jaką kwotę przeznaczyć na polisę szkolną. Jeśli chcą ponieść jak najmniejsze koszty, łatwo mogą znaleźć w rankingu ubezpieczeń NNW tanie pakiety. Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dziecka w sieci? Okazuje się, że jego roczny koszt może być niższy niż cena jednego podręcznika!


Od czego zależy koszt ubezpieczenia NNW dla ucznia? 

Ceny ubezpieczeń NWW ucznia są zróżnicowane. Mieszczą się one z przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Od czego więc zależy koszt polisy szkolnej? Wpływ na ten aspekt mają takie czynniki jak:

  • zakres ochrony ucznia – na rynku jest dostępnych wiele opcji ubezpieczeń NWW dziecka. Każde z nich swoją ochroną obejmuje nieco inne aspekty. Przykładowo, wśród ofert można znaleźć pakiety przeznaczone dla młodych sportowców. Duży nacisk jest tam kładziony na zagrożenia związane z treningami. Ubezpieczyciele oferują więc znaczące świadczenia w przypadku rehabilitacji dziecka. Sam koszt polisy jest więc nieco wyższy niż podstawowy pakiet.
  • wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego – wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie NNW dziecka, ma także sama firma oferująca polisę. Często taki sam pakiet w jednej agencji jest droższy niż w drugiej. Z tego względu, warto skorzystać z usług multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Specjaliści porównują tam bowiem wiele ofert i  pomagają w wyborze najlepszej opcji.
  • suma ubezpieczenia – kluczowa jest także sama suma ubezpieczenia. Im jest ona wyższa, tym większy koszt polisy ucznia.
 

 

Najtańsza polisa NWW ucznia – ile wynosi w 2021 roku?

Korzystając z kalkulatora NWW dla dziecka, można szybko zorientować się jakie są średnie ceny polis w 2021 roku. Koszt przeciętnej ochrony to około 50 złotych rocznie. Niemniej, rodzice, którzy nie chcą przepłacać,  mogą znaleźć inne korzystne oferty . Ile kosztuje najtańsza polisa NWW dla dziecka? Prawdziwym hitem cenowym w 2021 roku jest pakiet NNW za jedyne 24 zł/rok. Ofertę można kupić online  – dostępna jest ona na stronie multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.  O zakresie polisy opowiedział pokrótce jeden ze specjalistów ds. ubezpieczeń.

Rekordowo tanie ubezpieczenie ucznia za 24 złotych rocznie ma wiele atutów. Do najważniejszych zalet tego wyboru należy zaliczyć to, że ochronę można kupić dla dziecka w każdym wieku – nawet dla licealisty. To ważne, bo w niektórych agencjach ubezpieczeniowych tanie propozycje są tworzone z myślą o maluchach w wieku do 7 lat. Dodatkowo, uczeń objęty jest ochroną nawet podczas treningu. Za każdy procent uszczerbku na zdrowiu ubezpieczyciel wypłaca wówczas 100 złotych.


Jakie polisy NNW dla dziecka cieszą się największą popularnością?

Ubezpieczenia w niskich cenach cieszą się popularnością. Niemniej, statystyki pokazują, że opiekunowie najczęściej wybierają pakiety w cenie około 50 złotych. To optymalna kwota, jaką decydują się zainwestować w ochronę dziecka. Nie jest to wygórowana kwota. Tym bardziej, że polisy online, dostępne w takiej kwocie, mają zazwyczaj szerszy zakres niż pakiety szkolne. Różnicę można zauważyć już w kwocie świadczenia w przypadku 1% uszkodzenia ciała. 

Przykład:

Poszkodowany uczeń, objęty ochroną polisy za 48 złotych z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia, otrzyma świadczenie w wysokości 180 złotych za każdy procent uszczerbku. Z kolei za pobyt w szpitalu, wypłacona mu zostanie kwota 40 złotych/dzień.

 

 

Ile zapłacimy za kompleksowe ubezpieczenie NNW  dziecka?

Według danych, dostępnych w rankingu ubezpieczeń szkolnych najtańsza polisa szkolna kosztuje 24 zł/rocznie. Przeciętna około 48 złotych. W takim razie, ile kosztuje kompleksowe ubezpieczenie ucznia? Ceny najbardziej rozbudowanych polis wynosić mogą nawet kilkaset złotych.  Na rynku można znaleźć pakiety za 299 złotych. Takie oferuje firma Uniqa. Niemniej, podobny zakres ochrony można otrzymać, wybierając Pakiet Super w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia za 152 zł/rocznie. Wówczas, suma ubezpieczenia na wypadek śmierci wskutek NW wynosi 50 tysięcy złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE