Dobry zawód – dobre życie. Z Erasmusem w MECHANIKU dobry zawód jest

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Dobry zawód – dobre życie. Z Erasmusem w MECHANIKU dobry zawód jest - Zdjęcie główne

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią w ubiegłym roku odbyły się wszystkie zaplanowane wcześniej staże, kursy i praktyki | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Zespół Szkół nr 2 w Sanoku od lat tworzy swój system nauczania zawodowego w oparciu o najlepsze wzorce europejskie i w myśl idei kształcenia dualnego. Integralną częścią zdobywania kolejnych kwalifikacji zawodowych jest praktyka, która jak wiadomo czyni mistrza. Doceniając wysoką jakość staży i praktyk została szkole przyznana Karta Jakości Mobilności oraz Akredytacja Erasmusa. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją otrzymania dofinansowania w ramach programu Erasmus do 2027 roku.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią w ubiegłym roku odbyły się wszystkie zaplanowane wcześniej staże, kursy i praktyki. Łącznie w ubiegłym roku ponad 100 uczniów sanockiego Mechanika miało możliwość skorzystania z tej formy zdobywania nowych umiejętności zawodowych.

Projekt „Praktyki w Niemczech i na Cyprze szansą dla uczniów ZS 2 w Sanoku”.

LIPSK

Uczniowie z kierunków technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz mechanik pojazdów samochodowych od 6 do 19 czerwca mieli okazję poznawać tajniki konstruowania i składania samochodu elektrycznego e-baggy podczas dwutygodniowego stażu w malowniczym Lipsku. 




DREZNO

W tym samym terminie w Dreźnie odbył się dwutygodniowy staż Auto CAD/CAM. 






CYPR

Uczniowie kierunków technik ochrony środowiska, technik teleinformatyk, technik pojazdów samochodowych i technik mechanik odbyli miesięczne praktyki na skąpanej w słońcu wyspie Cypr.

„Praktyki” zapewniły miejscowe zakłady, w których uczniowie poznawali tajniki swojego zawodu oraz pracy z klientem. Odbycie takiej praktyki jest bardzo cenione przez pracodawców – procentuje bowiem unikalnymi umiejętnościami, których nie można zdobyć w żaden inny sposób – komentuje pani Magdalena Kondrat, opiekunka uczniowskich praktyk.




PORTUGALIA

Na przełomie czerwca i lipca w pięknej scenerii nad Atlantykiem w Portugalii zawodowe szlify zdobywało 20 uczniów z kierunku technik elektronik i technik automatyk – nowych kierunków w szkole. Łącznie w czerwcu i lipcu aż 75 uczniów z sanockiego MECHANIKA „rozjechało się” po świecie na praktyki i dodatkowe staże.




WŁOCHY

W nowym roku szkolnym z projektu Erasmus+ Zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS2 w Sanoku 30 przyszłych techników automatyków, elektroników, mechaników oraz techników pojazdów samochodowych wyjechało na miesięczne praktyki do Apulii we Włoszech.












Zdaniem przedsiębiorców osoby, które w swoim CV mogą pochwalić się praktykami w obcym kraju są samodzielne, aktywne, potrafią odnaleźć się w trudnych sytuacjach, dobrze zorganizować sobie pracę, współpracować w środowisku międzynarodowym – relacjonuje jedna z opiekunek pani Aneta Czech, która aktualnie prowadzi rekrutację dla uczniów klas drugich na praktyki i staże do Drezna, na Maltę oraz do Walencji. 

Od lat staramy się zapewnić młodzieży wszechstronny rozwój na wielu płaszczyznach. Kształcimy przyszłych obywateli świata, a pomagają nam w tym fundusze w ramach projektów Erasmus+, POWER VET, czy RPO. Uczniowie odbywają zagraniczne staże, kursy i praktyki nie tylko w firmach patronackich, ale przede wszystkim na zagranicznych wyjazdach do wielu krajów Unii Europejskiej, skąd wracają bogatsi o doświadczenie zawodowe poparte Certyfikatami i dokumentami Europass Mobilność. 

W ciągu ostatnich lat zrealizowano w szkole 15 różnych projektów na ponad 1,5 mln euro. Doświadczenie zawodowe, dodatkowe płatne dla uczniów staże zawodowe, kursy, łączące ze sobą kwalifikacje i umiejętności – to niewątpliwie wyróżnia naszych absolwentów.

– podkreśla wicedyrektor Bożena Chabros-Jaklik koordynująca szkolne projekty.

Tak więc – pod tradycyjnymi filarami mieści się szkoła o europejskich standardach nauczania i jest to odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata i rynków pracy. A w niej dobry zawód i szansa na dobre życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy