Reklama

Czy beta-alanina poprawia regenerację mięśni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy beta-alanina poprawia regenerację mięśni? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Wiele osób uważa, że prawidłowa regeneracja mięśni jest nawet ważniejsza od samego treningu. Jest w tym dość sporo prawdy, ponieważ wzrost tkanki mięśniowej występuje dopiero w momencie regeneracji powysiłkowej, nie zaś w trakcie treningów. Warto zatem zadbać o to, aby mięśnie były prawidłowo odżywione po treningu, a także aby ogólnie cały organizm miał czas i miejsce na regenerację. W przeciwnym razie nawet najcięższe i najbardziej intensywne treningi, nie będą przynosiły takich efektów, jakie mogłyby przynosić. Zatem regeneracja powysiłkowa jest ważne przede wszystkim z uwagi na maksymalizację efektywności treningów. To powoduje, że wiele osób szuka skutecznego sposobu na ich prawidłową regenerację w suplementacji. Czy słusznie? Warto się temu przyjrzeć.

Rola beta-alaniny w regeneracji powysiłkowej

Beta-alanina należy do grupy aminokwasów białkowych. Dzięki temu występuje ona w m.in. w mięśniach. Część osób uważa, że wpływ beta-alaniny na regenerację rozpoczyna się jeszcze podczas wykonywania ćwiczeń - przed ich zakończeniem. Wynika to z faktu, że pozwala ona zmniejszyć negatywny wpływ wykonywania ćwiczeń na mięśnie, które podczas treningu mogą odnieść różnego rodzaju obrażenia - mniejsze lub większe. 

Często są one nazywane nawet mikrourazami, jednak występują i nagromadzone mogą przysporzyć wielu trudności. Dzięki beta-alaninie zapewnia się im po prostu łatwiejszą regenerację. Jest to spowodowane m.in. jej wpływem na wzrost karnozyny w  mięśniach, która dba o prawidłowy poziom pH tkanki mięśniowej, a tym samym wpływa na obniżenie poziomu bólu i zmęczenia mięśni.  To samo działanie umożliwia także przeprowadzanie dłuższych i efektywniejszych (bardziej intensywnych) treningów. 

Szukając najbardziej właściwego suplementu diety bogatego w beta-alaninę, warto zwrócić uwagę na ALLNUTRITION BETA ALANINE, która dostępna jest w ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta_Alanine-opis33648.html). Dzięki niej można zadbać o prawidłową regenerację mięśni, jednak to nie jedyne jej działanie. Beta-alanina jest doceniana jako jedna ze skuteczniejszych przedtreningówek - warto o tym pamiętać.

Beta-alanina jako wielozadaniowa przedtreningówka

Chociaż beta-alanina może skutecznie wpływać na regenerację powysiłkową, to jej stosowanie jest zalecane przede wszystkim na potrzeby suplementacji przedtreningowej. Wynika to z faktu, że zwiększony poziom karnozyny jest także niezbędny w trakcie treningu, aby uczucie bólu i zmęczenia mięśni było mniej uciążliwe dla organizmu i można było przeprowadzić intensywny trening do końca. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie.

Beta-alanina odpowiada także za tzw. pompę mięśniową oraz uczucie pełności mięśni. Dzięki temu treningi są jeszcze bardziej wydajne, a sam organizm jest w stanie sprostać bardziej intensywnym ćwiczeniom, niż bez wsparcia pod postacią beta-alaniny. Co więcej, ma pozytywny wpływ także na wytrzymałość oraz siłę mięśni, a przez swoje właściwości, jest także zalecana do suplementacji przy stosowaniu kreatyny, której działanie może ona uzupełniać i jeszcze bardziej zwiększyć efektywność treningów.

Szukając odpowiedniego suplementu diety z beta alaniną, a także wszelkiego rodzaju innych skutecznych przedtreningówek, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu SFD w tym zakresie (https://sklep.sfd.pl/Przedtreningowki-k154.html). Znajdują się tam wszelkiego rodzaju cenione preparaty, które nie tylko wyposażą organizm w odpowiednią dawkę energii, ale także wpłyną pozytywnie na regenerację powysiłkową. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE