Reklama

Co zabrać na dobry sen?

Opublikowano:
Autor:

Co zabrać na dobry sen? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Nosisz się z zamiarem kupienia nowego materaca do sypialni? A może źle sypiasz na swoim obecnym? Przeczytaj ten artykuł do końca, bo to mogą być najbardziej zaskakujące i istotne informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie napisał Ci wprost, a być może, że i Ty sam nie zagłębiałeś się zbytnio w temat.

Czy dobrze śpisz i wysypiasz się?

Budzisz się rano jak zombie, czy może pełen energii skowronek, z optymistycznym nastawieniem i gotowy na wszystko, co przyniesie nowy dzień?

Najważniejszym celem snu jest regeneracja organizmu po każdym dniu i tego nic nie jest w stanie Ci zastąpić - żadne suplementy, tabletki, kawa, yerba, ani inne używki szeroko dostępne na rynku. Tak na prawdę sen to taki serwis naprawczy dla całego organizmu i to od jego jakości zależy poziom naszej codziennej aktywności a także samopoczucie.

A może Twój materac jest jak kat, który znęca się nad Tobą co noc?

Wiesz, jaka była najgorsza tortura stosowana od wieków? Dobrze domyślasz się – pozbawienie więźnia snu. Już po dobie takiej tortury organizm zaczynał się "wieszać", działał jak przeciążony komputer. Brzmi znajomo? Czas reakcji wydłużał się w nieskończoność, spadała zdolność koncentracji, irytowały dźwięki i głosy, pojawiał się ból głowy, drażliwość, szczypanie oczu, pojawiały się dreszcze oraz bóle kostno-mięśniowe, a w dłuższej perspektywie czasu utrata odporności. Wszystko to odczuwali dręczeni więźniowie i dokładnie to samo odczuwać będziesz Ty, kiedy nie pozwolisz swojemu organizmowi odpowiednio wypocząć i zregenerować się…

Zaraz, zaraz! A może już masz pewne objawy, ale ciągle zwalałeś winę na zwykłe przemęczenie? Nawet jeśli jest to zwykłe przemęczenie, to czy gdy się kładziesz się spać po całym dniu, to naprawdę odpoczywasz i ono znika, jak za dotknięciem magicznej różdżki? Tak właśnie działa na organizm zdrowy sen. Reperuje Twój organizm i człowiek budzi się rano wypoczęty, wręcz jak nowonarodzony. Jeśli osiem godzin snu nie przywraca Ci sił i dobrego humoru oraz odpowiedniej energii na cały dzień, to prawda może być taka, że jesteś więźniem własnego materaca, który torturuje Cię co noc, nie pozwalając Ci dobrze wyspać się.

W przypadku całkowitego braku snu wszystkie wyżej wymienione objawy drastycznie nasilają się. Chronicznie niewyspana osoba traci kontrolę nad sobą, pojawiają się też halucynacje – i nie, takie halucynacje nie są fajne. Bardzo często pojawia się także depresja, a gdy trwa to wszystko zbyt długo, może doprowadzić nawet do śmierci. Mhm, dobrze widzisz – do śmierci. Mamy nadzieję, że teraz już widzisz, jak ważny jest dla nas sen. Nie można go ignorować. To jedna z najważniejszych funkcji organizmu. Niedostateczna regeneracja organizmu zwiększa podatność na stres i wypalenie oraz przyspiesza procesy starzenia. To już nie tylko tortura, ale powolne wyniszczanie własnego organizmu.

Co brać na dobry sen?

Być może spodziewasz się, że polecimy Ci teraz jakieś cudowne tabletki lub suplementy diety? Otóż mamy zamiar polecić Ci coś znacznie lepszego, coś co nie ma żadnych niepożądanych skutków ubocznych. No, może poza uzależnieniem - od doskonałego snu na odpowiednim materacu.

 

Nasza rada: na dobry sen weź dobry materac! Taki, który pozwoli Ci wreszcie wypocząć, zamiast walczyć o każdą minutę snu. Taki, dzięki któremu nie będziesz w nocy liczył baranki, jako cudowny sposób na szybsze zaśnięcie. Wybierz materac, który nie będzie Cię torturował powodując, że budzisz się z obolałym ciałem, sztywnym karkiem czy ścierpniętymi kończynami, bo nie miały w nocy ani chwili prawdziwego, zdrowego relaksu.

 

Musisz sobie uświadomić także, że śpisz na materacu, a nie na łóżku! Łóżko tylko podtrzymuje materac i wpisuje się w całość zaaranżowanej sypialni. Twój sen nie zależy więc od jego stylu, koloru, wysokości ani nawet materiału! Twój sen zależy od jakości materaca, na którym kładziesz się codziennie po długim dniu w nadziei, że ranek będzie lepszy a Ty będziesz wypoczęty. Łóżko jest dodatkiem do materaca – nigdy odwrotnie.

 

Mamy więc pewien problem do rozwiązania - jak wybrać dobry materac, by zapewnił Ci spokojny, zdrowy i regenerujący sen? Jak wybrać ten odpowiedni, abyś co rano nie był jak zombie? Okazuje się, że jest pewna prosta zasada, której należy się trzymać przy wyborze materaca i w 99% przypadków gwarantuje najlepszy wybór. Zanim jednak ją wyjawimy, musimy dodać kilka słów o tym, jak tę zasadę odkryliśmy – cierpliwość opłaci się…

 

Jak odkryliśmy, który materac jest najlepszy?

Gdy otworzyliśmy pierwszy salon z materacami, stanęliśmy przed poważnym problemem. Od jego rozwiązania zależało to, czy uda nam się zdobyć i utrzymać Klientów, a więc czy nasz biznes ma szanse zaistnieć na rynku i rozwijać się. Otóż okazało się, że katalogi i opisy materacy podawały tylko suche fakty, nie zawierały jednak najważniejszej informacji - odpowiedzi na pytanie każdego Klienta: czy to dobry materac dla mnie? Bardzo nam zależało na tym, by każdy, kto kupi u nas materac był nie tylko zadowolony z zakupu, ale mógł sam na własnej skórze przekonać się, że dzięki dobrze dobranemu materacowi jego życie zmienia się na lepsze. A nikt nie da firmie lepszej reklamy, jak zadowolony Klient, który poleci Cię rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom…

Zrobiliśmy wtedy najdziwniejszą (na ten moment w naszych oczach) rzecz, jaką mogliśmy - sprawdzaliśmy osobiście, jak się leży każdym z materacu! Tak, kupowaliśmy je dla siebie i wymienialiśmy się obserwacjami i doświadczeniami. To wtedy właśnie odkryliśmy najważniejszą zasadę, jaką należy się kierować przy wyborze materaca.

 

Oto ta zasada: każdy potrzebuje innego materaca, ponieważ każdy z nas jest inny. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który byłby odpowiedni dla każdego i każdemu można polecić. Różnimy się bowiem budową ciała, wzrostem, wagą, dolegliwościami i preferencjami, więc nie można wszystkim proponować jednego uniwersalnego materaca, bo taki po prostu nie istnieje.

 

Od tej pory każdy zakup materaca poprzedzony był rozmową z naszym doradcą, który dobierał najlepszy materac do rozmówcy. My nie jesteśmy producentem materacy, więc nie musimy wciskać wszystkim nasz produkt jako najlepszy, bo przecież słupki muszą zgadzać się. Możemy oferować materace różnych firm, zgodnie z potrzebami Klienta i to jest bardzo uczciwe podejście do sprawy. Tę praktykę „wywiadowczą” z klientem przenieśliśmy do każdego nowo otwieranego salonu. W pewnym momencie pojawiło się jednak nowe wyzwanie, bo co raz więcej Klientów przeniosło się z zakupami do sieci - jak sprzedawać materace przez Internet, by każdemu Klientowi zapewnić zdrowy i spokojny sen, skoro nie może on położyć się na proponowanym materacu? Pomogło nam nasze wieloletnie doświadczenie i osobiste sprawdzanie wygody materacy.

 

No dobrze, jak więc wybrać materac dla siebie?

Oto trzy najpopularniejsze kryteria wyboru:

1. Cena

Większość osób traktuje materac jako dodatek do łóżka i nie przywiązują większej uwagi do jego dopasowania pod siebie, bo wydaje im się, że wystarczy, by pasował rozmiarowo. Często też twierdzą, że wyśpią się na wszystkim. Nie ma wtedy sensu przepłacać za droższy materac, skoro można kupić tańszy, który będzie pasował tylko rozmiarem. Prawda wychodzi na jaw po kilku pierwszych nocach...Jeden z naszych Klientów opowiedział nam swoją historię:

 

Antek kupił materac za 400 zł na znanym polskim portalu aukcyjnym, kierując się popularnością aukcji no i oczywiście pozytywnymi komentarzami. Szybkie kupno i już po kilku dniach mógł cieszyć się swoim nowym materacem. Czy aby na pewno? Niestety pierwsza noc nie należała do najlepszych. Tłumaczył sobie to tym, że może organizm musi się przyzwyczaić do nowego materaca? Niestety druga oraz kolejne źle przespane noce nie potwierdziły Jego tezy.

 

Po miesiącu tortur Antek miał już dość i musiał przyznać sam przed sobą, że nie był to udany zakup i pora podejść do tematu kupna materaca bardziej świadomie. Tak trafił do nas. Po wcześniejszym zakupie Jego budżet był już nieco uszczuplony, o czym poinformował naszego doradcę, a także o swoich preferencjach. Doradca zaproponował materac kieszeniowy. Ostatecznie Antek wydał trzy razy więcej niż zakładał, jednak po tygodniu od zakupu otrzymaliśmy e-maila zwrotnego z informacją, że były to najlepiej zainwestowane pieniądze i w końcu Jego sen to nie tortury!

 

Problem z decyzją o zakupie na podstawie samej ceny ma też i drugą stronę. Zdarzają się bowiem Klienci, którzy kupują najdroższe materace, wychodząc z założenia, że muszą to być najlepsze materace na świecie. Niestety to też błąd, który doprowadził do wielu nieprzespanych nocy, bo drogi materac nie był odpowiedni dobrany do konkretnej osoby.

 

2. Opinie

Drugą bardzo popularną metodą wyboru materaca jest kierowanie się opiniami – nie tylko znajomych, ale też całkiem obcych osób z Internetu.

 

Logika wtedy wydaje się dość prosta - skoro tyle osób kupiło dany materac i są z tego zakupu zadowolone (a przynajmniej tak to opisują) to znaczy, że on musi być dobry i warty zakupu!

 

To, że konkretny materac był dla kogoś dobry, nie znaczy, że ten sam będzie dobry i dla Ciebie! Dlaczego? Bo od opinii o materacu ważniejsze są… waga i wzrost osoby, która na nim śpi.

 

Przekonał się o tym jeden z naszych Klientów, Pan Jaromir, który pracuje jako zawodowy kierowca. Do tej pory korzystał ze standardowego materaca z pianki, który dołączony był jako gratis do łóżka zakupionego w sklepie, ale się na nim nie wysypiał i ciągle odczuwał ból pleców w części lędźwiowej. Szybko odkryliśmy przyczynę. W trakcie konsultacji uzyskaliśmy informacje o wadze i wzroście: 95 kg i 190 cm. Na tej podstawie nasz doradca wybrał materac średnio-twardy z dobrej jakości pianki wysokoelastycznej.

 

Trzy dni później Pan Jaromir miał swój materac w domu. Dlaczego tak długo? Bo był piątek, a kurierzy nie jeżdżą w weekendy. Ale to nie koniec historii. Tydzień po tym jak materac do niego dotarł, zadzwonił telefon – to Pan Jaromir dzwonił, abyśmy wykonali dla Niego ten sam materac w mniejszym rozmiarze. Tak dobrze sypia w domu, że postanowił wymienić stary materac z kabiny kierowcy na nowy, taki sam, jaki wybrał dla Niego nasz doradca. Teraz w trasie wysypia się tak, jakby był w domu.

 

3. Rodzaj materaca

Trzecia popularna metoda wyboru materaca polega na opieraniu się na tak zwanych "faktach", typu: "materace kokosowe są najlepsze" albo "najzdrowsze są twarde materace".

 

Na rynku obecnie funkcjonuje około 15 rodzajów materacy: kieszeniowe, piankowe, multipocket, wysokoelastyczne, termoelastyczne, lateksowe, średniotwarde, ortopedyczne, twarde, włoskie, z kokosem, nawierzchniowe, hybrydowe, dla dzieci i typu "ona i on". Dlaczego jest ich aż tyle? Bo klienci są różni i mają różne potrzeby. Dlatego to, co dla jednego jest dobre i wygodne, dla innego może okazać się torturą. Błędem jest więc kierowanie się "faktami" dotyczącymi materacy. Trzeba zacząć od faktów o kliencie. Mówiąc inaczej: dobieramy materac do osoby, a nie odwrotnie!

 

Przekonała się o tym nasza (już teraz) stała Klientka – Monika. Młoda matka z dwójką dzieci, pracująca w sklepie spożywczym. Po całym dniu na nogach wracała do domu, gdzie czekały na nią dzieci, oczywiście pełne energii i z wieloma pomysłami, jak spędzą czas z mamusią. Po całodziennym bieganiu po sklepie i zabawie z dziećmi nie powinna mieć żadnych problemów z zaśnięciem i faktycznie nie miała. Miała inny problem - budziła się z mrowieniem w rękach i nogach.

 

Po dłuższym „wywiadzie” prowadzonym przez naszego doradcę okazało się, że Pani Monika śpi na materacu sprężynowym, wzmocnionym włóknem kokosowym. Gdzie tu problem, przecież to dobry materac? Być może tak, ale nie przy wadze piórkowej Pani Moniki. Materac był zbyt twardy i powodował uciski, co skutkowało mrowieniem kończyn. W tym wypadku nasz konsultant doradził materac lateksowy. Zmniejszył on nacisk zwrotny na ciało Pani Moniki, co w rezultacie przyniosło szybką ulgę i brak zdrętwiałych dłoni każdego ranka.

 

Najważniejsze w doborze materaca jest…

Skoro nie cena, nie marka, nie materiał, nie rodzaj, ani nawet nie opinie czy polecenia, to co jest najważniejszym kryterium wyboru najlepszego materaca?

 

Gdy osobiście testowaliśmy różne materace odkryliśmy, że jest jedna, bardzo prosta zasada, która gwarantuje dobry sen, a więc dobry i korzystny zakup. Jeśli tylko masz możliwość pójścia do sklepu stacjonarnego, połóż się wygodnie na wybranym materacu i spróbuj się zrelaksować. Tak wiemy, jest to nieco utrudnione w sklepie, ale skup uwagę na odczuciach w ciele - czy materac sprawia, że dobrze się na nim czujesz?

 

Oczywiście w przypadku jakichś dolegliwości czy schorzeń nie jest to jedyne kryterium wyboru, dlatego zawsze warto zapytać doradcę o poradę. A co, gdy nie możemy się położyć na materacu, bo jest dostępny w Internecie i widzimy tylko suche fakty na jego temat? Dobrze jest wtedy zapytać kogoś, kto potrafi przełożyć dane z opisu na odczucia dla konkretnej osoby. Tak się składa, że nasi doradcy chętnie w tym pomogą. Wystarczy podać im kilka szczegółów, a zaproponują materac idealny - dla tej konkretnej osoby.

 

Nie możemy zapominać o tym, że materac musi być bardzo wygodny i komfortowy, skoro leżymy na nim po 7-8 godzin każdej nocy. Przecież nie kupujesz materaca na jeden dzień, tylko na lata! Sen zajmuje około 240 godzin w miesiącu, co daje 120 dni w roku - jedną trzecią naszego życia! Skoro na co dzień wydajemy pieniądze na przyjemności, które trwają krótką chwilę, to warto dobrze zainwestować w jedną trzecią swojego życia! Ważne też, żeby tej przyjemności nic nie zepsuło – na przykład alergia na materiał, z którego wykonany jest materac.

 

Cud? Nie, wreszcie dobrze dobrany materac!

Czego możesz się spodziewać, gdy kupisz materac dobrze dobrany do swojej wagi, wzrostu i preferencji?

 

Przede wszystkim wreszcie możesz się regularnie wysypiać i budzić się nie jak po nieudanej walce z materacem, ale jak po 8-godzinnym urlopie w najprzyjemniejszym miejscu, jak tylko potrafisz sobie wyobrazić. Dobry materac naprawdę wiele zmienia. Oprócz komfortowego wypoczynku odpowiednio dobrany model eliminuje dolegliwości bólowe, związane ze zbyt twardym albo zbyt miękkim materacem. To ma wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie, chyba warto budzić się rano z energią na cały dzień oraz dobrym humorem?

 

Zgodzisz się z nami, że warto zainwestować w dobry materac.

 

Gdy już wiesz, że nie ma jednego dobrego materaca dla wszystkich, a jest tylko jeden dobry dla Ciebie, to pozostaje tylko wybór tego odpowiedniego, zgadza się?

 

Nasi doradcy są właśnie po to, aby Ci w tym pomóc.

 

Wystarczy, że podasz im takie dane, jak: waga, wzrost, preferencje i ewentualnie istniejące schorzenia, a oni z setek dostępnych na rynku materacy (tak, setek) dobiorą ten jeden, który będzie odpowiedni dla Ciebie. Bo przecież zasługujesz na dobry sen, prawda?

 

Na tę pomoc dajemy gwarancję - jeśli zakupiony materac nie poprawi Twojego snu, wymienimy go na inny.

 

Powiem Ci także (ale nie w tajemnicy, możesz śmiało podzielić się tą wiedzą z innymi), że w naszym salonie kompleksowo wyposażysz swoją sypialnię – wymarzone łóżko, pościel i inne dodatki, to nasz podstawowy asortyment. I nie martw się - skroimy Twoją oazę wypoczynku na miarę potrzeb i budżetu, jakim dysponujesz.

Martwisz się o rozmiar swojej sypialni lub nie wiesz, jak będzie wyglądała z danym modelem łóżka? Dla nas to nie jest problem, bo wykonamy wszystko w rozmiarze, który potrzebujesz – nawet jeśli jest nietypowy. Wykonamy specjalnie dla Ciebie wizualizację, abyś mógł przed zakupem zobaczyć, jak dany model będzie prezentował się w Twojej wymarzonej aranżacji.

A co, jeśli powiem Ci, że przywieziemy Twoje zamówienie do domu , zmontujemy i zutylizujemy stary materac, który tyle czasu Cię torturował?

Brzmi jak bajka? Otóż nie! Dla nas najważniejszy jesteś Ty i twoje marzenie o nowej sypialni. Jedyne co musisz zrobić to pozwolić nam je spełnić, abyś poprawił jakość swojego snu, bo na to zasługujesz.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE