Reklama

Co trzeba wiedzieć, oddając rzeczy na skup węglika spiekanego?

Opublikowano: czw, 3 lut 2022 16:10
Autor:

Co trzeba wiedzieć, oddając rzeczy na skup węglika spiekanego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Węgliki spiekane to bardzo pożądane materiały. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, dlatego skupy złomu chętnie przyjmują przedmioty zawierające te surowce. Do czego się wykorzystuje węgliki metali?

Czym jest węglik spiekany?


To rodzaj materiału narzędziowego pozyskiwanego w procesie metalurgii proszkowej. Do jego wytworzenia używa się węglików metali, głównie tytanu i wolframu. Rzadziej sięga się po chrom, tantal, cyrkon, niob (choć takie połączenia też są spotykane). Węgliki wyróżniają się doskonałymi właściwościami fizycznymi. Do ich charakterystycznych cech zaliczają się:

  • Wysoka twardość (na poziomie ok. 1000 HR),
  • Odporność na odkształcenia,
  • Wytrzymałość na wysokie temperatury (o wartości około 800°C),
  • Bardzo dobre właściwości skrawne.

Do czego używa się węglika spiekanego?


Materiał, który trafia na skup węglika spiekanego, wykorzystuje się w wielu branżach. Ze względu na wysoką twardość (porównywalną do diamentów) wytwarza się z niego narzędzia do obróbki skrawaniem. Węgliki służą również do produkcji części urządzeń przemysłowych. Sprawdzają się ponadto do zbrojenia maszyn górniczych. Dodatkowo znajdują zastosowanie w produkcji wierteł stomatologicznych, kłów tokarskich i głowic wiertniczych.

Skup węglika spiekanego – ceny, zasady transakcji


Sprzedaż materiałów na rynek wtórny nie zajmuje dużo czasu. Większość skupów zapewnia bezpłatny odbiór złomu z wybranego miejsca. Jak wygląda transakcja? Poniżej instrukcja w 3 krokach:

1. Kontakt

Żeby ustalić szczegóły dotyczące transakcji, należy skontaktować się z wybranym punktem, np. weglik.eu. Można umówić się telefonicznie lub wypełnić formularz na stronie.

2. Wycena

Podczas spotkania pracownik złomu wycenia dostarczone rzeczy. W tym celu używa spektrometru, czyli narzędzia pozwalającego na szybką analizę zawartości czystego surowca w danym produkcie.

3. Formalności

Po akceptacji oferty sporządza się umowę i płaci gotówkę za towar. Większość skupów posiada gotowe wzory dokumentu, które należy uzupełnić o podstawowe informacje. Dzięki temu załatwienie formalności trwa tylko chwilę.

Jakie produkty nadają się na złom węglika spiekanego?


Materiał występuje m.in. w:

  • wiertłach,
  • płytkach wieloostrzowych,
  • frezach,
  • walcach do drutu,
  • wkładkach do matryc,
  • wkładkach do ciągadeł.

Warto oddawać rzeczy na skup węglików spiekanych!


Szybki rozwój przemysłu sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na węgliki spiekane z rynku wtórnego. Oddawanie odpadów na złom to nie tylko sposób na szybki zarobek, ale również wyraz troski o środowisko. Podczas recyklingu materiałów do atmosfery dostaje się mniej zanieczyszczeń (w porównaniu do wydobywania metalów w tradycyjny sposób). Ponadto w ten sposób pozbywa się zalegających rzeczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE