Reklama

Co robić, kiedy auto ma niesprawny akumulator?

Opublikowano:
Autor:

Co robić, kiedy auto ma niesprawny akumulator? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Żywotność akumulatora jest znacznie krótsza od żywotności samochodu, więc raczej nie uda się uniknąć momentu, w którym niesprawna bateria po prostu unieruchomi pojazd. Co wtedy? Jak sprawić, by auto znowu było na chodzie?

Przyczyny niesprawności akumulatora


Akumulatory powinny bezawaryjnie pracować przez okres około 6 do 8 lat. Po tym czasie zwykle już tak się zużywają, że niezbędna jest ich wymiana na nowy model. Zużyty akumulator musi trafić do utylizacji – najprościej zostawić go w miejscu zakupu nowej baterii albo zanieść do sklepu motoryzacyjnego, jeśli wymiany akumulatora dokonujemy samodzielnie.

Zdarza się jednak, że akumulatory szybciej odmawiają posłuszeństwa, co najczęściej wynika albo z wady fabrycznej, albo z nieprawidłowej eksploatacji. Jeśli to wada fabryczna, producent powinien wymienić uszkodzony akumulator na nowy, w przypadku niewłaściwej eksploatacji najlepiej udać się do profesjonalnego warsztatu – specjaliści na miejscu ocenią, czy wystarczy fachowa regeneracja baterii, czy też nie obejdzie się bez zakupu nowego urządzenia.

Nowy czy używany?


Nowy akumulator nie jest bardzo kosztownym nabytkiem, ale i tak spora część kierowców zechce na takim zakupie coś oszczędzić. Akumulatory z drugiej ręki nie muszą być gorszej jakości, ale na pewno powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Firmy takie jak skup aut Strzelce Opolskie zajmują się pozyskiwaniem części zamiennych i dbają o to, by odsprzedawane na rynku wtórnym akumulatory były dobrej jakości.

Warto też pytać o używane akumulatory w warsztatach, które zajmują się ich wymianą oraz sprzedażą, ponieważ w takich miejscach sprzedawcy zwykle dają gwarancję, że dostępny w ich ofercie sprzęt nie miał żadnych wad i spełniał swoją rolę.

Nie tylko akumulator


Niesprawny akumulator nie jest wielkim problemem, wystarczy go wymienić i już auto działa jak należy. Są jednak przypadki, kiedy kłopoty z akumulatorem nie są jedynym zmartwieniem kierowcy i awarii w samochodzie jest więcej – trzeba zdecydować, czy auto ma trafić do naprawy, czy lepiej wystawić je na sprzedaż.

Jeśli nabywcą jest na przykład skup aut Wieliczka, można sobie darować wymianę akumulatora oraz innych części, ale decydując się na sprzedaż z ogłoszenia zdecydowanie opłaca się wstawienie nowego sprzętu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE