Reklama

Cienie i blaski pracy opiekunki seniora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cienie i blaski pracy opiekunki seniora - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Opiekunka osoby starszej to zawód, który z roku na rok zyskuje na popularności. Dotyczy to szczególnie opiekunek seniorów, które pracują za granicą np. w Niemczech.

Co roku setki tysięcy polskich opiekunek wyjeżdżają do tego kraju, aby zajmować się tamtejszymi seniorami, którzy z różnych względów utracili możliwość samodzielnego funkcjonowania i zdani są na łaskę osób trzecich. Nic więc dziwnego, że wokół tego zawodu narosło sporo plotek i mitów, które częstokroć nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić podstawowe informacje dotyczące pracy opiekunki osoby starszej w Niemczech.

 

Aby zostać opiekunką w Niemczech konieczne jest spełnienie dwóch głównych warunków. Pierwszy z nich, to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z podopiecznym i jego rodziną. Drugi, to posiadanie już doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, które zdobyliśmy albo podczas pracy zawodowej np. w służbie zdrowia, albo podczas sprawowania opieki nad członkami naszej rodziny. Oczywiście nikt nie pogardzi także takimi umiejętnościami jak gotowanie, pranie, sprzątanie, czy zajmowanie się ogrodem. Czasami także pojawia się wymóg posiadania prawa jazdy kategorii B, jednak zależy to wyłącznie od indywidualnego zapotrzebowania danej niemieckiej rodziny.

 

Zarobki w opiece Niemcy kształtują się na poziomie około 1800 euro netto na miesiąc. Przynajmniej tak wygląda to w przypadku czołowej firmy opieki Veritas Opieka, która od lat łączy polskie opiekunki do osób starszych z niemieckimi rodzinami. Oprócz standardowego wynagrodzenia Veritas Opieka oferuje także premie świąteczne, czy wakacyjne oraz bezpłatny transport na miejsce wykonywania zlecenia, czyli tak zwaną sztelę. Trzeba tu nadmienić, że każdej opiekunce seniora przysługuje darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, którego koszty pokrywa podopieczny lub jego najbliżsi. Więcej informacji o pracy w branży opieki w Niemczech oraz najnowsze oferty pracy dla opiekunek osób starszych znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE