Reklama

Blisko 500 osób wzięło udział w projekcie Fundacji Misji Obywatelskiej w 2022 roku!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Blisko 500 osób wzięło udział w projekcie Fundacji Misji Obywatelskiej w 2022 roku! - Zdjęcie główne

foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Fundacja Misji Obywatelskiej podsumowuje działania podjęte w ramach projektu pn. Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? w roku 2022. Ostatnie miesiące będące czasem szczególnej aktywności bardzo się opłaciły. Realizowany przez organizację projekt idealnie wkomponował się w potrzeby społeczeństwa.

Debaty pozwoliły nakreślić wspólną drogę na przyszłość dla poszczególnych samorządów. Fundacja Misji Obywatelskiej stworzyła dla mieszkańców platformę służącą wymianie myśli, poglądów i doświadczeń. Wydarzenia bardzo często przybierały charakter dialogu międzypokoleniowego. Młodzież aktywnie włączała się w dyskusje. Osoby starsze nie pozostawały im dłużne. Daje to obraz niezwykły, a tym samym przekonanie, że patriotyzm i
dbanie o przyszłość kraju leży na sercu mieszkańców Podkarpacia. 


W ubiegłym roku odbyło się dwanaście debat z udziałem m.in. przedstawicieli władz różnego szczebla, organizacji społecznych i przedsiębiorców. Rok 2023 to również czas wspólnego debatowania! W ubiegłym roku projektowe wydarzenia odbyły się m.in. w Sanoku, Boguchwale, Dębicy, Rzeszowie, Ropczycach, Jarosławiu i Strzyżowie. Zespół Fundacji Misji Obywatelskiej nie kryje zadowolenia, gdyż sam przebieg projektu przerósł ich
najśmielsze oczekiwania. W spotkaniach wzięło blisko pięciuset uczestników.

 

Bardzo się cieszę, że powstał projekt tego typu. Dzięki temu nasza młodzież może spróbować nawiązać dialog z rządzącymi, może akurat uda im się wypracować wspólne porozumienie, wspólną drogę, właśnie dzięki iskrze jaką rozbudził projekt Podkarpackie Rozmowy. Trzymam kciuki za kolejne wydarzenia i polecam wszystkim obywatelom poruszonym przyszłością naszego kraju do wzięcia udziału w tych rozmowach

- podsumowuje jeden z uczestników debat.


Projekt pn. Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia? zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego w ramach, których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy
debatę z konsultacjami. Fundacja Misji Obywatelskiej pragnie włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.


Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejne wydarzenia o których będą informować przede wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podkreślić trzeba, że realizowane zadanie jest objęte honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój Ojczyzny.

Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszym filarem jest wymiar społeczny mający aktywizować grupy społeczne, w szczególności dzieci, młodzież, jak również seniorów. Drugim filarem jest działalność ekspercka w zakresie bezpieczeństwa prawa, ekonomii oraz gospodarki. Z kolei trzeci filar ma wymiar strażniczy, który polega na budowaniu i prowadzeniu mediów obywatelskich. 


Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski. Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy