Reklama

Bezpieczne inwestowanie na przyszłość

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczne inwestowanie na przyszłość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Rynek inwestycji kryje w sobie ogromny potencjał i dzisiaj proponuje wiele instrumentów, skierowanych do różnych grup inwestorów. Ci początkujący zazwyczaj nie chcą ponosić dużego ryzyka, dlatego poszukują przede wszystkim produktów zapewniających umiarkowane zyski, ale za to wpisujących się w dziedzinę bezpiecznego inwestowania. Jakie metody pomnażania oszczędności spełniają ich oczekiwania?

Inwestowanie na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie ma swoje plusy i minusy. Ich mocną stroną jest stosunkowo prosta obsługa i szanse na wypracowanie dużego zysku. Dzisiaj rachunek maklerski można założyć nawet bez wychodzenia z domu. Niemniej jednak bezpieczne inwestowanie na giełdzie wymaga od inwestora wiedzy, a także zaangażowania w bieżące monitorowanie nowości i zmian na rynku. Trudno o rozważne inwestycje bez systematycznego śledzenia notowań spółek i sprawdzania wydawanych przez przedsiębiorstwa komunikatów. Warto wspomnieć, że z powodu dużych wahań ta metoda inwestycji zalecana jest raczej osobom, które zdobyły już pierwsze doświadczenia w skutecznym pomnażaniu kapitału.

Bezpieczne inwestowanie z funduszami inwestycyjnymi

Fundusze inwestycyjne to propozycja bezpiecznego inwestowania, z której z powodzeniem korzystają zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy. Ich ogromną zaletą jest fakt, że inwestycje w ramach funduszy nadzorowane są przez doświadczonych specjalistów, dzięki czemu ryzyko niepowodzenia zostaje ograniczone do minimum. Fundusze inwestycyjne opierają się bowiem na idei wspólnego inwestowania – reprezentanci zbierają od inwestorów potrzebny kapitał, by na następnym etapie ulokować go w wybranych instrumentach finansowych. Większość z nich jest bezpieczna, a jedynie niewielka część niesie ze sobą większe ryzyko, ale jednocześnie szanse na duży zarobek. Po zakończeniu inwestycji wypracowany zysk jest dzielony pomiędzy inwestorów i opiekunów funduszu.

Bezpieczne inwestowanie w zakup obligacji korporacyjnych

Inną metodą bezpiecznego inwestowania jest zakup obligacji korporacyjnych. Aby z tego rodzaju inwestycją nie wiązało się duże ryzyko, trzeba wybrać emitenta, który wywiązuje się z płatności wobec inwestorów i osiąga dobre wyniki finansowe. Jednym z nich jest spółka Blue Investment Group, która emituje obligacje o gwarantowanym zysku.

Ważnym czynnikiem, który sprawia, że zakupem obligacji, interesuje się tak wielu inwestorów jest możliwość przewidzenia zysku. Emitent obligacji zawsze zobowiązuje się do zwrotu kapitału wraz z ustalonymi odsetkami, w ustalonym z góry terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE