Reklama

10 wskazówek dla dorosłych jak być lepszym z matematyki

Opublikowano:
Autor:

10 wskazówek dla dorosłych jak być lepszym z matematyki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Wszyscy doskonale wiemy, że matematyka to królowa nauk. Dziedzina ta przydaje nam się w życiu bardziej, niż może się komukolwiek wydawać. Otaczają nas przecież liczby: na rachunkach, fakturach, licznikach czy w podatkach. Matematyka w dorosłym życiu może jednak nastręczać sporo kłopotów, również, gdy trzeba pomóc dzieciom z zadaniem domowym. Na szczęście istnieją sposoby, by być lepszym z matematyki. Oto 10 najlepszych wskazówek.

1. Znajdź sobie korepetytora

Nie ma lepszej formy nauki, niż przy wsparciu drugiej osoby. Warto zatem poszukać sobie właściwego korepetytora, z którym praca nad matematyką będzie o wiele przyjemniejsza. Korepetycje to nie tylko powtarzanie do sprawdzianów i egzaminów, ale też ogromne możliwości dla osób dorosłych. Oferty najlepiej wykwalifikowanych nauczycieli w Polsce znajdziesz na stronie firmy BUKI.

2. Wróć do podstaw

Jeżeli chcesz rozwiązywać nieco bardziej złożone zagadnienia matematyczne, najpierw wróć do podstaw. Zacznij od prostych rachunków, by pobudzić swój mózg do działania. Następie, będziesz mógł stopniowo sięgać po coraz bardziej skomplikowane obliczenia.

3. Bądź systematyczny

W myśl teorii, że kropla drąży skałę, tak samo podejść można do nauki matematyki w dorosłości. Systematyczne poświęcanie czasu na naukę i rozwiązywanie zadań pozwoli Ci utrzymać dobrą formę. Dzięki temu nie wypadniesz z wprawy.

4. Ogranicz korzystanie z nowoczesnych technologii

Mowa nie tylko o kalkulatorze prostym, ale też innych narzędziach do automatyzacji obliczeń. Warto zrezygnować z nowoczesnych technologii na rzecz klasycznego liczenia „na piechotę”. Weź kartkę i przypomnij sobie działania w słupach, by rozwinąć umiejętności samodzielnego liczenia.

5. Odseparuj się od „przeszkadzajek”

Jeżeli chcesz się skupić na nauce, wyłącz telewizor, komputer czy telefon. Nie pozwól, aby cokolwiek przeszkadzało Ci w pracy nad matematyką. Pamiętaj, że dzięki temu łatwiej i szybciej będziesz zapamiętywał nawet trudniejsze zagadnienia.

6. Rozwiązuj jak najwięcej zadań

Nawet, jeżeli nie jesteś pewien poprawnego rozwiązania, poświęcaj czas na rozwiązywanie większej liczby zadań. W ten sposób będziesz mógł stale ćwiczyć swój umysł i nie wypaść z wprawy. Konfrontuj potem swoje wyniki z poprawnymi odpowiedziami i szukaj innych rozwiązań w razie niepowodzenia.

7. Sięgaj po uproszczenia

Złożone obliczenia mogą być czasami za trudne, by od razu je obliczyć. Na szczęście matematyka jest taką dziedziną, gdzie można rozbijać skomplikowane obliczenia na prostsze. Sięgając po uproszczenia również możesz dojść do pożądanego wyniku, choć nieco okrężną drogą.

8. Stosuj matematykę w życiu codziennym

Z prostych rachunków korzystać możesz podczas zakupów, korzystając z przepisów kulinarnych czy licząc swoją wypłatę. Zawsze, gdy życie wymaga od Ciebie obliczeń, wykonuj je samodzielnie. Możesz wspomóc się kartką papieru, lub próbować policzyć wszystko w głowie.

9. Znajdź sobie partnera w nauce

Oprócz profesjonalnego wsparcia korepetytora, zawsze możesz też sięgnąć po kogoś z rodziny lub znajomych, by wspólnie uczyć się matematyki. Praca nad różnego rodzaju zagadnieniami będzie łatwiejsza, gdy zasiądzie się do niej w parze.

10. Nie poddawaj się!

Nauka każdego przedmiotu i dziedziny zaczyna się w ten sam sposób: od pozytywnego nastawienia. Nie poddawaj się, gdy po raz dziesiąty nie potrafisz rozwiązać jakiegoś zadania. Odpocznij, zrelaksuj się, a następie spróbuj jeszcze raz. Odpowiednie podejście może skutkować o wiele lepszymi wynikami w nauce matematyki, nawet wśród dorosłych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE