Reklama

Zróbmy razem mały krok, który może zmienić wiele. Dołącz do akcji "Wyślij książkę do Mokrego"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook Szkoły w Mokrem

Zróbmy razem mały krok, który może zmienić wiele. Dołącz do akcji "Wyślij książkę do Mokrego" - Zdjęcie główne

Akcja "Wyślij książkę do Mokrego" | foto Facebook Szkoły w Mokrem

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy Mokre to wieś położona w Dolinie Osławy na pograniczu bojkowsko-łemkowskim, gdzie znajduje się mała niepubliczna szkoła dla ponad 50 dzieci. Szkoła ta boryka się z brakiem książek dla dzieci, dlatego przyjaciele szkoły zainicjowali akcję "Wyślij książkę do Mokrego" i zachęcają do przesłania nowych książek dla dzieci na koniec roku szkolnego. Dołącz do akcji i spraw radość dzieciakom z Mokrego!

Mokre to niewielka wieś położona w Dolinie Osławy, na pograniczu bojkowsko-łemkowskim. To tutaj znajduje się niepubliczna szkoła podstawowa oraz oddział przedszkolny, do których uczęszcza łącznie 54 dzieci. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru szkoła w Mokrem ma wiele do zaoferowania.

Działalność placówki wypełniona jest ciekawymi inicjatywami, a na bieżąco o nich informuje na Facebooku nie tylko szkoła, ale także ksiądz Bogdan, proboszcz miejscowej cerkwi grekokatolickiej i szkolny katecheta.

Nas wzruszył post na Facebooku szkoły z okazji Dnia Książki. Dzieci zasadziły swoje fasolki, mając nadzieję, że okażą się magiczne. 


Zróbmy im niespodziankę i sprawmy, aby zasadzone fasolki stały się magiczne! 

Z inicjatywy przyjaciół szkoły z północy Polski, zrodziła się akcja "Wyślij książkę do Mokrego". Celem akcji jest zebranie nowych książek dla dzieci ze szkoły w Mokrem, które będą prezentami na zakończenie roku szkolnego. Organizatorzy apelują, aby przysłane książki były dla dzieci w wieku od 0 do 15 lat i tylko i wyłącznie nowe. Zbiórka prowadzona jest bez daty zakończenia, a wszystkie przysłane książki zostaną wykorzystane jako prezenty dla dzieci, a ewentualna nadwyżka wzbogaci szkolną bibliotekę. 

 
To już kolejna tego typu akcja przeprowadzana przez tych samych organizatorów, którzy przez 10 lat zbierali książki dla szkoły w Komańczy. W pierwszym roku udało się zebrać ponad dwa tysiące książek, co pokazuje, że akcja ta zyskała dużą popularność i zainteresowanie wśród ludzi. Jest to piękny przykład, jak dzięki inicjatywie i współpracy można przyczynić się do zwiększenia dostępu do literatury dla dzieci z małych wiosek i przyczynić się do ich edukacji oraz rozwoju.

Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję "Wyślij książkę do Mokrego”, zapraszamy do wysłania paczki z nowymi książkami bezpośrednio na adres szkoły:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Mokre 32,

38-542 Mokre. 


Z ogromną przyjemnością oznajmiamy, ze burmistrz Sanoka postanowił włączyć się w akcję i oprócz przekazania książek ułatwi sanoczanom włączenie się do akcji, udostępniając miejsce do składania książek. Książki dla szkoły w Mokrem można przynosić do Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku. Później pracownicy urzędu zebrane książki wyślą razem do szkoły w Mokrem. 

Nasza redakcja również ufunduje książki dla dzieci z Mokrego. Zachęcamy do włączenia się w akcję firmy i przedsiębiorców sanockich, szkoły oraz księgarnie!

Razem możemy więcej! Czas start! Zróbmy coś pięknego wspólnie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy