Reklama

W rytmie WOŚP wystartuj w biegu „Policz się z cukrzycą”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W rytmie WOŚP wystartuj w biegu „Policz się z cukrzycą” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy Cóż by to był za finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku, gdyby zabrakło w nim rodzinnego biegu „Policz się z cukrzycą”! Oczywiście, ten bieg będzie! W cudownej scenerii sanockiego skansenu. Zadbali o to: Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi, stowarzyszenie „SanOK biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Bieg odbędzie się w niedzielę 29 stycznia br., start o godzinie 11. Start i meta będą zlokalizowane w miasteczku galicyjskim MBL. Jak dowiedzieliśmy się od Łukasza Łagożnego, trasę biegu stanowić będą trzy pętle o długości 2 km każda. Zawodnicy sami, będąc już na trasie zadecydują czy wystarczy im jedna pętla czy też podejmą wyzwanie, aby kontynuować bieg. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, nie wyłączając całych rodzin z dziećmi. Dla każdego uczestnika przewidziany jest pamiątkowy medal.

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na e-mail lagozny@wp.pl. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć e-mailem zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu.

Biuro zawodów, za które odpowiedzialne będzie stowarzyszenie „SanOK biega”, czynne będzie od 10 w okolicy startu. Tam wydawane będą numery startowe oraz uzupełnienie braków w oświadczeniach uczestników, którzy nie uczynili tego pocztą elektroniczną.

Opłata startowa wynosi 20 zł - wrzutka do puszki WOŚP podczas odbioru numeru startowego.

 

Trasę biegu stanowią trzy pętle o długości 2 km każda.  Każdy z zawodników może zrezygnować z dalszego biegu po jednej lub dwóch pętlach, w zależności od samopoczucia i kondycji. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z dziećmi. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal wykonany przez pracownię „Zapiecek" z Przemyśla ufundowany przez posła na Sejm RP Piotra Uruskiego

- mówi Łukasz Łagożny.

 

Tradycyjnie do organizacji finału WOŚP włącza się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku. Studentki zrzeszone w Studenckim Kole Wolontariatu wzorem lat ubiegłych będą dokonywały pomiaru poziomu glukozy we krwi.

Podczas biegu „Policz się z cukrzycą" studentki zrzeszone w Studenckim Kole Wolontariatu wzorem lat ubiegłych będą dokonywały pomiaru poziomu glukozy we krwi. Badanie, które jest całkowicie bezbolesne może uchronić nas przed poważną chorobą, ponieważ niejednokrotnie  nie jesteśmy świadomi tego, że mamy podwyższony poziom cukru. Dlatego zachęcamy wszystkich, nie tylko startujących w biegu do badania

- przekonuje Wojciech Pajestka – rzecznik prasowy uczelni.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszystkich do udziału w biegu i do świetnej zabawy. Czekamy na Was w Skansenie 29 stycznia. Siema!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy