Reklama

Orkiestra Dęta OSP Besko już stroi instrumenty przed finałem WOSP na zamku w Sanoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Orkiestra Dęta OSP Besko już stroi instrumenty przed finałem WOSP na zamku w Sanoku - Zdjęcie główne

foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy Występ rozpocznie się o godzinie 19.00 na dziedzińcu zamku w Sanoku. Orkiestra wykona serię szlagierów i przebojów znanych i lubianych. 29 stycznia będzie głośno, będzie wspaniale, miło ogromnie, niezbyt cnotliwie i niezbyt też skromnie. Będzie muzyka, przyjaźń, radość, śmiech.

Sukcesem orkiestry jest pierwsze  miejsce w  Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się w 2018r.  Ciechocinku i  udział  w Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych w Białymstoku, w którym brało udział dziesięć najlepszych orkiestr z całego kraju.

Kapelmistrzem orkiestry jest Szymon Kielar. Orkiestra liczy  40 członków oraz trzy grupy Mażoretek, które  wraz z orkiestrą występują i koncertują od 2012 roku. Największym sukcesem mażoretek jest udział i zajęcie czołowych miejsc na mistrzostwach świata w Opolu w sierpniu 2022 roku. Podczas tych  mistrzostw mażoretki z Beska czterokrotnie stawały na podium, w tym dwukrotnie na ich najwyższym stopniu. Opiekunem i choreografem wszystkich grup Mażoretek jest Pan Adam Robel.

Wzmianki historyczne dotyczące początków  funkcjonowania  Orkiestry Dętej w Besku sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Dzięki staraniom ówczesnych władz samorządowych, oświatowych i kościelnych  utworzono „POLSKĄ" orkiestrę dętą. Od początku swej działalności orkiestra uświetnia swoimi występami uroczystości samorządowe, państwowe i kościelne,  uczestniczy w przeglądach orkiestr zarówno na szczeblu wojewódzkim, regionalnym jak też i krajowym. Opiekę nad orkiestrą pełni Zarząd  Ochotniczej Straży Pożarnej w  Besku.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy