Reklama

Znęcał się nad rodziną. Mężczyzna już nie wróci do swojego domu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znęcał się nad rodziną. Mężczyzna już nie wróci do swojego domu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Policjanci z Korczyny wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia wobec 51-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o stosowanie przemocy domowej.

W minionym tygodniu, dzielnicowi z Posterunku Policji w Korczynie zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, gdzie nietrzeźwy mężczyzna stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec współdomowników.

Po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, mundurowi uznali za zasadne zastosować wobec 51-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego przez niego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

W trakcie trwania interwencji pijany awanturnik stawał się jednak coraz bardziej agresywny, dlatego też został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na skutek zastosowanych przez funkcjonariuszy narzędzi z ustawy antyprzemocowej, mężczyzna nie ma prawa powrotu do swojego miejsca zamieszkania.

30 listopada 2020 roku zaczęła obowiązywać ustawa antyprzemocowa. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy