Reklama

ZAGÓRZ: Śmierć pod kołami samochodu. Sprawca aresztowany usłyszał zarzuty! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Sanockie na Sygnale

ZAGÓRZ: Śmierć pod kołami samochodu. Sprawca aresztowany usłyszał zarzuty! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Miejsce tragicznej śmierci 33-latka | foto Korso Sanockie na Sygnale

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale 23 marca pisaliśmy o tragicznym w skutkach zdarzeniu, jakie miało miejsce w Zagórzu. W wyniku potrącenia zginął 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Wokół tej tragedii jest wiele niewiadomych. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Sanoku, na wniosek prokuratury zadecydował o tymczasowym areszcie podejrzanego 48-letniego mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Podejrzany 48-latek został zatrzymany na okres trzech miesięcy i usłyszał zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. 

 

Art. 177. Spowodowanie wypadku w ruchu

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 87. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu

§ 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,

podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1,

podlega karze aresztu do 14 dni albo karze grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Art. 178 kodeksu karnego

§ 1. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, art. 174 lub art. 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Z podejrzanym 48-latkiem przeprowadzono czynności, był przesłuchiwany. Natomiast w czwartek (25 marca) odbyła się sekcja zwłok 33-latka. Póki co prokuratura nie dysponuje wynikami sekcji. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy