Reklama

Z zalewu sieniawskiego wyłowiono ciało młodego mężczyzny. Trwają czynności na miejscu zdarzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wikipedia

Z zalewu sieniawskiego wyłowiono ciało młodego mężczyzny. Trwają czynności na miejscu zdarzenia - Zdjęcie główne

Z zalewu sieniawskiego wyłowiono ciało młodego mężczyzny | foto wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Dzisiaj (6 maja) po godz. 11:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymał zgłoszenie, że na zalewie sieniawskim dryfuje jakiś obiekt przypominający ciało ludzkie.

Przed momentem, na terenie zalewu Sieniawskiego, wyłowiono ciało mężczyzny. Na razie niewiadomo nic o przyczynie jego śmierci, ale policja prowadzi na miejscu czynności mające pomóc w ustaleniu przebiegu i przyczyny zdarzenia. 

 

Z zalewu sieniawskiego około 11:30 służby wyłowiły ciało mężczyzny. Jego wiek określany jest między 20 a 30 lat. Na miejsce jedzie lekarz oraz prokurator. Będą prowadzone czynności. Na chwilę obecną nie znamy tożsamości tego mężczyzny, trwają ustalenia

- informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku asp. szt. Anna Oleniacz.

Strażacy wyłowili ciało na głębokości 1,5 metra i około 3 metry od brzegu. Trwają intensywne czynności policyjne mające na celu ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Przyczyny śmierci mężczyzny pozostają na razie nieznane, ale w takich przypadkach policja zawsze bada wiele możliwych scenariuszy. Mogą to być problemy zdrowotne, wypadek lub inny wypadek wodny. Policja przeanalizuje wszystkie dostępne dowody, aby pomóc wyjaśnić to tragiczne zdarzenie.

Tymczasem mieszkańcy okolicznych miejscowości są poruszeni tą wiadomością. Zalew Sieniawski jest bardzo popularnym miejscem wypoczynkowym, zwłaszcza w ciepłe dni. Każde takie wydarzenie przypomina o konieczności ostrożności podczas uprawiania sportów wodnych i korzystania z naturalnych zbiorników wodnych.

Śmierć mężczyzny to straszne wydarzenie i nasze myśli są z rodziną i bliskimi zmarłego. Czekamy na oficjalne wyniki śledztwa, aby poznać więcej szczegółów tego tragicznego zdarzenia.

Zbiornik wodny w Sieniawie

Zalew, który ma powierzchnię niemal 1,3 km², maksymalną głębokość 29 m i pojemność około 14,2 mln m³ (w tym 4,4 mln m³ to rezerwy powodziowe), pierwotnie miał być zlokalizowany dwa kilometry niżej, w okolicy wsi Besko. Najczęściej łowionymi rybami na tym zbiorniku są karpi i szczupaki, które regularnie wprowadza Okręg PZW Krosno. Występują tam również inne gatunki ryb, takie jak płocie, klenie, sandacze, okonie, sieje i suma, ale połowa brzegu to urwiska, co utrudnia wędkowanie z brzegu.

Zbiornik wodny pełni kilka funkcji, takich jak przeciwpowodziowa, retencyjna, zaopatrzeniowa i rekreacyjna. Wodę zbiornika zatrzymuje betonowa zapora o długości 174 m, wysokości 38 m (wysokość piętrzenia wynosi około 30 m) i szerokości 8,5 m na koronie. Po koronie zapory przebiega droga wojewódzka nr 889 z Rymanowa do Szczawnego. W korpusie zapory znajdują się pompownia i ujęcia wody do celów komunalnych dla Rymanowa i Iwonicza-Zdroju oraz gospodarstwo hodowli pstrągów. Niestety, zbiornik nie ma przepławek dla ryb. Obok zapory działa niewielka elektrownia wodna. Zarząd nad zaporą sprawuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Dla ochrony wsi Sieniawa zbudowano 600 m obwałowań bocznych zbiornika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy