Ciało 45-latka zostało znalezione około godz. 20:30 w okolicach cmentarza południowego nieopodal ul. Konopnickiej. Na miejsce jedzie lekarz, który dokona oględzin ciała, wtedy dopiero poznamy decyzję prokuratury odnośnie dalszych czynności w tej sprawie
- informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku asp.szt. Anna Oleniacz.
Działania poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza Legion Gerarda z Krosna, OSP Niebieszczany były wspierane przez lokalną społeczność i grupy wolontariuszy. Niestety, w trakcie działań dzisiaj wieczorem odnaleziono ciało zaginionego. Identyfikacja potwierdziła, że jest to poszukiwany 45-latek.
Mężczyzna wyszedł z domu 11 maja, i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. Był ostatnio widziany około godziny 17:00 na drodze serwisowej przy Rondzie Beksińskiego, skąd kierował się w stronę miejscowości Stróże Małe.
Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.
Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.
Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:
- Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
- Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
- Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
- Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
- Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
- Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
- Częsty płacz.
- Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
- Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
- Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.
Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:
- 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
- 116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
- 800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.