Reklama

Sanok. W mieszkaniu przy ul. Robotniczej znaleziono ciało 43-latka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mapy Google

Sanok. W mieszkaniu przy ul. Robotniczej znaleziono ciało 43-latka - Zdjęcie główne

foto mapy Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Sanocka policja otrzymała dzisiaj rano zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Robotniczej w Sanoku przebywa mężczyzna, z którym nie ma kontaktu. Na miejsce pojechał patrol policji.

Zgłoszenie sanocka policja otrzymała dzisiaj rano. Patrol, który przyjechał na miejsce, ustalił przez okno, że rzeczywiście ktoś jest w środku. Poproszono strażaków o pomoc w otwarciu mieszkania. Niestety po wejściu do środka okazało się, że jest za późno.

W mieszkaniu znaleziono ciało 43-letniego mężczyzny. Wykluczono udział osób trzecich, ciało zostało wydane rodzinie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sanoku

- informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, ast.szt. Anna Oleniacz.

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie.

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

 • Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.

 • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.

 • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.

 • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.

 • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.

 • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.

 • Częsty płacz.

 • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.

 • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".

 • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.


 • Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.

  Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

  116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

  116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

  800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy