Reklama

SANOK. Uwierzyła oszustowi, który podawał się za pracownika banku. Straciła ponad 20 tysięcy złotych!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

SANOK. Uwierzyła oszustowi, który podawał się za pracownika banku. Straciła ponad 20 tysięcy złotych! - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wczoraj sanoccy policjanci przyjęli zawiadomienia dotyczące oszustwa dokonanego tą metodą. Instruowana przez oszusta zgłaszająca kobieta, straciła ponad 20 tysięcy złotych.

Telefony od osób podających się za pracowników banków, to jedna z metod wyłudzeń stosowana przez oszustów. Przestępcy, podając się za osobę reprezentującą bank, przekonują rozmówcę, że środki na ich koncie są zagrożone. Przekazują, że w celu ich ochrony, należy je wypłacić i ulokować na innym rzekomo „bezpiecznym koncie”. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów.

Przestrzegamy przed przestępcami podszywającymi się za pracowników banku. Mechanizm działania oszustów polega najczęściej na tym, że do potencjalnej ofiary dzwoni osoba, podając się za pracownika banku. Na wyświetlaczu telefonu może pojawić się nazwa banku lub numer infolinii (metoda spoofingu). Oszust przekonuje rozmówcę o tym, że środki na jego koncie bankowym są zagrożone. Mówi, że w celu ich ochrony, należy je wypłacić i ulokować na innym rzekomo „bezpiecznym koncie”, poprzez wpłacanie wybranej gotówki wpłatomatem na wskazane przez podszywającego się za  przedstawiciela banku konto, za pomocą podanych przez niego kodów BLIK. Tym sposobem pieniądze trafiają w ręce oszustów.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki!

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy 112 , połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z Policją.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy