Reklama

Znaleziono zwłoki mężczyzny w pustostanie!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KMP

Znaleziono zwłoki mężczyzny w pustostanie! - Zdjęcie główne

foto archiwum KMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Wczoraj (19.01.br.) po południu policjanci przeszukujący pustostany natknęli się na zwłoki 45-letniego mężczyzny. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi działania mające na celu wyjaśnienie przyczyny śmierci. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych.

Zwłoki w pustostanie

Wczoraj około godziny 15, policjanci z komisariatu na Baranówce kontrolowali pustostany pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych. Podczas kontroli obiektu przy ul. Chłopickiego znaleźli zwłoki mężczyzny. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia potwierdziła zgon. Zmarłym okazał się 45-letni bezdomny. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich, zmarły nie miał widocznych obrażeń.

Miejsce znalezienia zwłok zostało poddane oględzinom, które pod nadzorem prokuratora przeprowadził funkcjonariusz pionu dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki. Decyzją prokuratora, ciało zmarłego zabezpieczono do dalszych badań sekcyjnych. Jeżeli badanie potwierdzi, że przyczyną zgonu było wychłodzenie, będzie to pierwszy przypadek odnotowany tej zimy na Podkarpaciu.

 

Interwencje na terenie Sanoka

 

Policjanci na terenie Sanoka również interweniowali w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców, dotyczącymi nietrzeźwych osób, którym groziło wychłodzenie.

W niedzielę (17.01.br.) po godz. 23 sanoccy funkcjonariusze dostali informację, że w klatce schodowej jednego z bloków leży mężczyzna. Na miejscu mundurowi zastali nietrzeźwego 49-latka. Z kolei 18 stycznia po południu, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że karetka pogotowia udziela pomocy medycznej leżącemu na chodniku mężczyźnie. 53-letni bezdomny był nietrzeźwy.

Obaj mężczyźni byli w stanie upojenia alkoholowego i mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Ze względu na niską temperaturę pozostawienie ich w takim stanie bez opieki, zagrażało ich życiu. Mundurowi udzielili im pomocy. Po badaniach lekarskim zostali przewiezieni do sanockiej komendy i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do czasu wytrzeźwienia. 

 

Nie bądźmy obojętni!

 

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym, policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych, samotnych czy nadużywających alkoholu. Funkcjonariusze w trakcie swojej służby zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, altany na ogrodach działkowych, czy kanały ciepłownicze. Jednak nie zawsze pomoc przyjdzie na czas.

Dlatego apelujemy: nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy