Reklama

Podczas prac remontowych pracownicy wykopali granat z zapalnikiem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KMP Przemyśl

Podczas prac remontowych pracownicy wykopali granat z zapalnikiem - Zdjęcie główne

foto KMP Przemyśl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu w Żurawicy. Podczas prac remontowych przy torach pracownicy wykopali granat z zapalnikiem. Mundurowi przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów

Wczoraj (16 sierpnia) po godz.8 dyżurny przemyskiej komendy został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchu na terenie portu przeładunkowego przy torach kolejowych w Żurawicy. Pracownicy wykonujący prace ziemne związane z układaniem nowego torowiska, natknęli się na skorodowany granat.

Miejsce to zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji i Służby Ochrony Kolei w Przemyślu. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuchy, to granat F1 z zapalnikiem pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i usunęli niewybuchy.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy