Reklama

Mieszkaniec Ustrzyk Dolnych nie spodziewał się, że po pięciu latach ukrywania się, otrzyma „Darmowy bilet od Policji”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mieszkaniec Ustrzyk Dolnych nie spodziewał się, że po pięciu latach ukrywania się, otrzyma „Darmowy bilet od Policji” - Zdjęcie główne

Mieszkaniec Ustrzyk Dolnych został zatrzymany w Holandii | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Za 42-latkiem z Ustrzyk Dolnych wydano list gończy. Jest podejrzany m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Myślał, że skoro udawało się 5 lat ukrywać za granicą, to wymiar sprawiedliwości go nie dosięgnie. Tymczasem otrzymał darmowy bilet na powrót do Polski.

Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób z komendy wojewódzkiej ustalił, że 42-latek przebywa w Holandii. Dzięki międzynarodowej współpracy, na początku kwietnia 2023, po ekstradycji trafił do zakładu karnego.

 

W połowie marca 2018 roku, Prokuratura Okręgowa w Krośnie wydała list gończy, za mającym wówczas 37 lat, mieszkańcem Ustrzyk Dolnych. Początkowo poszukiwania prowadzili policjanci z Ustrzyk Dolnych. Jednak z uwagi na ciężar gatunkowy zarzucanych mu czynów, czynności w tej sprawie przejęli funkcjonariusze z obecnego Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Mieszkańcowi Ustrzyk Dolnych zarzucano, że w okresie od maja 2012 roku do czerwca 2016 roku, kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków m.in. marihuany, amfetaminy i kokainy. Jak ustalono, po rozbiciu grupy przestępczej, mężczyzna miał wyjechać z naszego kraju

- informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

 

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili poszukiwania w kraju i w Europie. W wyniku prowadzonych czynności udało im się ustalić, że mężczyzna ukrywający się może przebywać w Holandii.

Polska Policja nawiązała współpracę z holenderskim ENFAST’em. Mężczyzna został także wytypowany przez rzeszowskich funkcjonariuszy do ogólnokrajowej akcji pn. „Darmowy bilet od Policji dla ….”, oraz do umieszczenia jego wizerunku na stronie TOPLISTY Policji.

Wszystkie te działania doprowadziły finalnie do zatrzymania poszukiwanego 42-latka i tym sposobem po pięciu latach ukrywania, w styczniu tego roku, mieszkaniec Ustrzyk Dolnych odebrał „Darmowy bilet od Policji”. Został on zatrzymany przez holenderską policję i po procedurze ekstradycyjnej, w kwietniu został przekonwojowany do Polski i osadzony w zakładzie karnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy