Reklama

Duży pocisk artyleryjski, pochodzący z okresu II wojny światowej znaleziono w lesie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ropczyce

Duży pocisk artyleryjski, pochodzący z okresu II wojny światowej znaleziono w lesie! - Zdjęcie główne

foto KPP Ropczyce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale O tym, że w lesie można znaleźć nie tylko ciekawe okazy roślin, przekonał się mężczyzna, który podczas wycieczki trafił na niebezpieczne znalezisko, jakim był niewybuch.

W sobotę przed godz. 13 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał, zgłoszenie, ze w zalesionym terenie w miejscowości Ostrów spacerujący po lesie mężczyzna znalazł niewybuch. Funkcjonariusze pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Potwierdzili, że znaleziony przedmiot to niewybuch. Pocisk znajdował się w zagłębieniu w ziemi.

Na miejsce skierowani zostali policjanci specjalizujący się w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski produkcji rosyjskiej pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patroli saperskiego, miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez ropczyckich funkcjonariuszy.

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pociskach grozi ich detonacją. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy