Reklama

BIESZCZADY: Pozbyli się prawa jazdy na wakacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

BIESZCZADY: Pozbyli się prawa jazdy na wakacje - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Wraz z rozpoczęciem wakacji na drogach pojawiła się większa liczba policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Podczas minionego weekendu policjanci drogówki prowadzili działania ukierunkowane na przestrzeganie ograniczeń prędkości. 7 kierowców, najbliższe trzy miesiące nie będzie mogło wsiąść za kierownice swoich samochodów.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej.

Następnie informują właściwego starostę, który wyda decyzję administracyjną skutkującą zatrzymaniem tego dokumentu, za pierwszym razem, na 3 miesiące. Należy pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany, ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy