Reklama

Wielkimi krokami zbliża się VII Festiwal Biegu Rzeźnika

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bieg Rzeźnika

Wielkimi krokami zbliża się VII Festiwal Biegu Rzeźnika - Zdjęcie główne

foto Bieg Rzeźnika

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Bieszczady Już w najbliższy weekend, w Bieszczadach rozpocznie się VII Festiwal Biegu Rzeźnika, który potrwa aż 9 dni: od piątku 28 maja do soboty 5 czerwca !

Rozpoczynamy ostatnie odliczanie do VII Festiwalu Biegu Rzeźnika, który niebawem rozpocznie się w Bieszczadach. Festiwal to nie tylko legendarny Bieg Rzeźnika, ale również 4 inne biegi, na dystansach od 10 do ponad 100 kilometrów!

WYBIERZ SIĘ W BIESZCZADY:

Jezioro Solińskie - atrakcja dla każdego

 

Festiwal to dla uczestników szansa na 9 dni dobrej zabawy na świeżym powietrzu, sportowej rywalizacji, ale też biegowej turystyki, która z roku na rok zyskuje nowych zwolenników.

 

Dzięki dostosowaniu programu Festiwalu do obecnie panujących regulacji i ograniczeń epidemiologicznych. Organizatorzy dają aż 9 dni, podczas których Uczestnicy będą mogli wystartować w wybranym przez siebie biegu, unikając tym samym tłumów i zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa.

 

Oczywiście nie zapominamy przy tym o sportowej rywalizacji, planowanej na wszystkich trasach, jednak tym razem, z dość liberalnymi limitami czasowymi, co - jak zakładamy spodoba się Biegaczom. Nikt przecież nie będzie narzekać na możliwość dłuższej kontemplacji i podziwianiu bieszczadzkich krajobrazów na trasach poszczególnych biegów. Sami Organizatorzy zadbali o to, aby było co podziwiać!

 

Podczas tegorocznego Festiwalu będą także dwie konkurencje specjalne: Mały Szlem, do którego wlicza się Dycha na Jeleni Skok, Rzeźniczek oraz Rzeźnik SKY oraz Wielki Szlem, w którym oprócz tych trzech biegów jest jeszcze Rzeźnik Ultra. Dla Biegaczy, którzy z sukcesem ukończą te konkurencje, organizatorzy przygotowali wyjątkową nagrodę – charakterystyczną statuetkę z dzikami.

 

W czwartek 3 czerwca 2021 odbędzie się wyścig o Mistrzostwo Polski w Skyrunningu. 

 

Po znakomitych przyjęciach selektywnej, nieoczekiwanej jak na Bieszczady skyrunningowej trasy Rzeźnika Sky to właśnie tutaj w trakcie VII Festiwalu Biegu Rzeźnika odbędą się ponownie zawody rangi Mistrzowskiej i pierwszy tego sezonu bieg z cyklu Pucharu Polski Skyrunning. W ramach czwartkowego biegu wyłonieni zostaną medaliści tej najbardziej wymagającej odmiany biegów górskich, czyli skyrunning.

 

Obecna, wielodniowa formuła Festiwalu pozwala nam na przygotowanie imprezy dla większej liczby uczestników, skupieniu się na szczegółach, detalach, dopracowaniu wydarzenia. Dlatego też, w tym roku zdecydowaliśmy się zrezygnować z losowania uczestników mogących wziąć udział w Biegu Rzeźnika. Jest to zatem szansa dla tych, którzy w ubiegłych latach nie mieli wystarczająco dużo szczęścia w losowaniu. Bieg Rzeźnika odbywa się oczywiście w klasycznej formule biegu parami.

– mówi Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

 

Podstawowe założenie imprezy pozostaje niezmienione od 19 lat: dobrze i bezpiecznie się bawić biegając po górskich szlakach. Pamiętając o tym, że zwycięzcami są wszyscy, którzy ukończą swoje biegi.

Zapisy na Festiwal Biegu Rzeźnika są otwarte stronie organizatora:

www.biegrzeznika.pl

 

Biegi na VII Festiwalu Biegu Rzeźnika:

    • Bieg Rzeźnika (w parach): dystans: około 83 km

    • Bieg Rzeźnika Hardcore (w parach): dystans: Bieg Rzeźnika ok. 83 km PLUS ok. 25 km

    • Bieg Rzeźnika Ultra: dystans około 108 km

    • Bieg Rzeźnika SKY: dystans: około 48 km

    • Rzeźniczek: dystans: około 28 km

    • Dycha na Jeleni Skok: dystans: około 11 km

    • Mały Szlem Rzeźnicki: dystans: około 87 km

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy