Reklama

Sytuacja na szlakach w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Sytuacja na szlakach w Bieszczadach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Bieszczady W Bieszczadach wciąż zamknięte pozostaje kilka szlaków. Blokują je powalone bądź grożące powaleniem drzewa.

OPIS PANUJĄCEJ SYTUACJI:

Po kilkudniowym ociepleniu ponownie nastąpił spadek temperatur /w dzień do -2°C/, powodujący zamarzanie powierzchniowej warstwy skrystalizowanego śniegu tworząc twardą, niełamliwą powłokę. Nieznaczne zagrożenie utrzymuje się na niektórych stromych stokach, w miejscach, gdzie wcześniej wiejące wiatry spowodowały odłożenie depozytów przewianego śniegu o znacznej grubości. Niebezpieczeństwo dotyczy głównie stromych stoków, zagłębień terenowych, jarów, miejsc przygrzbietowych i szczególnie o wystawach północnych, północno – wschodnich. Występująca na znacznym obszarze zróżnicowana grubość pokrywy, narastająca wraz ze wzrostem wysokości i dochodząca do 100 cm jest częściowo stabilizowana przez wystającą roślinność. Na stokach południowych pojawia się coraz więcej miejsc pozbawionych pokrywy śnieżnej. Najbliższa doba z prognozowanymi słabymi, przelotnymi opadami śniegu, spadkiem temperatur do -10°C i wiatrem północno-zachodnim do 55 km/h, co jednak nie powinno wpłynąć na wzrost zagrożenia lawinowego.Wyrazistość przebiegu szlaków turystycznych uzależniona od aktualnej widzialności. Miejscami możliwe oblodzenia.

 Warunki pogodowe są zmienne. Pamiętajmy, że w każdej chwili może nastąpić załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu decyzji o wyjściu w góry.

 

ZAMKNIĘTE SZLAKI:

Zamknięte dla ruchu turystycznego jest kilka odcinków szlaków w Bieszczadach. To ze względu na powalone i grożące przewróceniem drzewa.

  • szlak zielony: Wetlina – Jawornik,
  • szlak czerwony: Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec,
  • ścieżka przyrodniczo-historyczna „W dolinie górnego Sanu” (ze względu na brak możliwości dojazdu samochodem do parkingu w Bukowcu).

 

 źródło: http://www.gopr.pl

http://www.bdpn.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE