Reklama

Rekordowa liczba turystów odwiedziła Bieszczadzką Kolejkę Leśną i wieżę widokową na Jeleniowatym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe | Facebook

Rekordowa liczba turystów odwiedziła Bieszczadzką Kolejkę Leśną i wieżę widokową na Jeleniowatym - Zdjęcie główne

foto Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Bieszczady Wieża widokowa na Jeleniowatym i kolejka wąskotorowa w Majdanie to jedne z najpopularniejszych atrakcji w Bieszczadach. Każdego roku odwiedza to miejsce rzesza turystów z całej Polski. Podobnie było również w ostatnim roku.

Minął rok od kiedy Nadleśnictwo Stuposiany udostępniło dla zwiedzających nową wieżę widokową mieszczącą się na Jeleniowatym, nad miejscowością Muczne. Od samego początku była ona miejscem chętnie odwiedzanym, a wszystko to dzięki niesamowitym widokom na bieszczadzkie połoniny i doliny górnego Sanu. Z liczącej 32 metrów platformy można dostrzec nie tylko Bieszczady po polskiej stronie ale również po ukraińskiej.

Do tej pory Muczne znane było głównie z zagrody pokazowej żubrów i szlaku na Bukowe Berdo. Od momentu otwarcia wieży wyraźnie zwiększył się ruch turystyczny na grzbiecie Jeleniowatego, a idący na ten punkt widokowy mają okazję być też na Brenzbergu, ważnym dla nas miejscu pamięci narodowej. Mamy też świadomość, że udostępnienie atrakcji w lasach gospodarczych odciąża przeludnione szlaki na połoninach

– mówi Ewelina Baran, specjalistka ds. edukacji z Nadleśnictwa Stuposiany.

Leśny szacują, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy to miejsce odwiedziło około 100 tysięcy turystów.

Kilkadziesiąt tysięcy osób przejechało Bieszczadzką Ciuchcią

Wysoka frekwencja została odnotowana również na Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej. Wąskotorówka rozpoczęła tegoroczny sezon z opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa. Mimo że ciuchcia wyjechała na trasę dopiero po długim, majowym weekendzie nie wpłynęło to na mniejszą ilość turystów, a wręcz przeciwnie. 

Był to bardzo dobry sezon 

– podsumowuje Mariusz Wermiński, prezes fundacji zarządzającej kolejką.

W okresie wakacyjnym Bieszczadzka Kolejka Leśna wyjeżdżała na trasę nawet do dziesięciu razy dziennie i kursowała z Majdanu, niedaleko Cisnej do Dołżycy oraz z Majdanu do Balnicy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy skorzystało z niej wiele grup zorganizowanych. Nie były to tylko wycieczki szkolne ale również wyjazdy turystyczne organizowane przez biura podróży. Łącznie z tej atrakcji w 2021 roku skorzystało około 168 tysięcy osób.

Aktualnie BKL zakończyła sezon, a od początku listopada prowadzone są naprawy taboru oraz remont torowisk. Mariusz Wermiński zapowiada, że wąskotorówka może wznowić kursowanie w okresie ferii zimowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy