Obok otrzymanego w 2023 roku „Turystycznego Oscara”, jakim jest Złoty Certyfikat w konkursie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce, Godło „Teraz Polska” jest drugim najcenniejszym diamentem w koronie „deBiesa”.
Wielka Gala Godła Promocyjnego „Teraz Polska” odbyła się 3 czerwca br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zwycięskie statuetki odebrało 22 laureatów, wyłonionych ze 100 zgłoszonych do konkursu na najlepsze produkty, usługi i innowacje firm z całego kraju. Tym samym bieszczadzki „deBies”, z swoimi drezynami rowerowymi, dołączył do grona 850 laureatów krajowego Godła Promocyjnego, wyłonionych w 34 edycjach konkursu.
Podczas warszawskiej Gali firmę „deBies” reprezentowali: Magdalena i Janusz Demkowiczowie, twórcy Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych (BDR). Statuetki wręczał laureatom wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski w asyście Krzysztofa Przybyła, prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. Zanim jeszcze doszło do tego wydarzenia, właściciele BDR uczestniczyli w konferencji prasowej, gdzie zaprezentowali działalność swojej firmy, a także pokazali i opowiedzieli o pięknie Bieszczadów, zapraszając do ich odwiedzania. Złożyli także wizytę w Pałacu Belwederskim, gdzie z rąk prof. Michała Kleibera, przewodniczącego Kapituły Godła „Teraz Polska”, odebrali dyplomy Prezydenta RP i Polskiego Godła Promocyjnego.
- Godło Teraz Polska wspiera polskie marki, a zarazem samo jest prestiżową, sprawdzoną, godną zaufania marką. Gratuluję laureatom. Dołączając do ich grona, stajecie się Państwo ambasadorami polskiej przedsiębiorczości. Dziękuję, że dajecie nam Państwo powody do dumy z polskich dokonań
– czytamy m. in. w liście prezydenta Andrzeja Dudy.
Warto także zacytować prof. Michała Kleibera, który w przyznawanym od 34 lat wyróżnieniu dostrzega najcenniejsze jego wartości.
– Żyjemy w czasach szybkiego tempa zmian technologicznych i niespotykanych dotąd możliwości, jakie one stwarzają. Jednak dzisiejsi laureaci pokazują, że siła ludzkiej współpracy i kluczowa rola liderów zawsze będą miały fundamentalny wpływ na rozwój i zmiany. Sama technologia nie napędza postępu, robią to ludzie. Współpraca i praca zespołowa są podstawą każdego udanego przedsięwzięcia.
Słowa te idealnie współgrają z wystąpieniem Janusza Demkowicza, który dziękując Kapitule konkursu za dostrzeżenie i docenienie bieszczadzkiej firmy, powiedział: „Godło „Teraz Polska” to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych znaków jakości w naszym kraju. Sięgnięcie po byłoby jednak niemożliwe, gdyby nie nasi wspaniali partnerzy: PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Gmina Olszanica, samorząd województwa podkarpackiego, a także Lokalna Grupa Działania „Zielone Bieszczady”. Wszyscy oni mają w nim swój udział!
W przyszłym roku Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe obchodzić będą swój pierwszy jubileusz 10-lecia. Wjadą do niego z przytupem. Powstały w 2015 roku, wprawiając w podziw i zdumienie cały polski światek turystyczny. Oto w niewielkich Uhercach Mineralnych, w gminie Olszanica, udało się stworzyć atrakcję, która każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Już w tym samym roku Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zdobyły zaszczytne miano Najlepszego Produktu Turystycznego Podkarpacia, a następnie Polski. Wkrótce potem sięgnęły po tytuł laureata konkursu „Sposób na sukces”, odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP. Nie koniec na tym. W 2023 roku przyznano im tytuł „Ambasadora Wschodu”, aby w tym samym roku cieszyć się z Złotego Certyfikatu w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce, organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. W branży określany jest on mianem „Turystycznego Oscara”. Warto podkreślić, że był to i pozostaje nadal pierwszym w historii województwa tak wielkim sukcesem podkarpackiej firmy.
Doceniając sukces Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tego przedsięwzięcia. Otóż powstanie ich pozwoliło uratować od zagłady nieczynną przez wiele lat linię kolejową 108 z Zagórza do Krościenka. Linię wybudowaną w roku 1872, w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Ma blisko 50 kilometrów długości i jest uznawana za najpiękniejszą trasą kolejową w Polsce! Może czas, aby włączyć ją do szacownego grona zabytków?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.