Reklama

BIESZCZADY: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Hoczew-Czarna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Bieszczady Wczoraj (16 kwietnia) „wbito pierwszą łopatę” pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 894 Hoczew-Czarna na odcinku Hoczew-Polańczyk. 68 milionów złotych – tyle będzie kosztować kolejna inwestycja drogowa w naszym województwie. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Ponad 58 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich, a 10 milionów złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Przebudowie w oparciu o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę podlega ok. 2,6 km, a pozostały odcinek ok. 8,4 km, wraz ze wszystkimi 12 mostami na potokach górskich, jest realizowany na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na podstawie przepisów tzw. specustawy drogowej. Długość realizowanego odcinka to łącznie blisko 11 km.

 

 

Dziś wbijemy symboliczną łopatę na drodze w Bieszczadach, dając tym sygnał, że rusza duży front inwestycyjny. Myślę, że tutejszy teren jest trudny, gdyż jest zabudowany, górski, z potokami oraz różnymi przeszkodami i problemami, które od lat nie były uwzględniane w perspektywach napraw, a które są konieczne.

- mówił marszałek Władysław Ortyl.

 

 

Popieramy wszelkie inicjatywy budowy, rozbudowy czy wzmocnieniem infrastruktury drogowej. Wnioski o realizacje inwestycji wpływają do nas w dużych ilościach i staramy się, aby można było je szybko realizować. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej wniosków, gdyż warto wspierać dobry rozwój komunikacyjny, który służy rozwojowi regionu.

– mówiła Marta Jakowska zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

 

Zakres prac przewidzianych inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej drogi wojewódzkiej (do klasy Z /G), przebudowę mostów i przepustów na potokach górskich, rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 893 i 894 w m. Hoczew, budowę ronda w miejscu obecnego skrzyżowania DW 894 z DW 895 w Myczkowie, wykonanie nasypów i wykopów wraz z umocnieniem skarp, przebudowę chodników, zatok autobusowych, poboczy, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych.

 

Podróż nową drogą

Pierwsi podróżujący mają pojechać nową drogą już pod koniec października. Liderem wykonywanych robót jest firma „Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie”, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych.

 

 

To jest jedna z wielu inwestycji prowadzonych przez województwo w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Poprawiamy warunki ruchu na bieszczadzkich drogach, gdyż to region cenny turystycznie, bardzo rozpoznawalny. Dziś rozpoczynamy roboty, więc możemy przystąpić do generalnej przebudowy oraz warunki infrastruktury. Przystępujemy do generalnej przebudowy w tym prawie 12 km drogi, a co ważniejsze 12 mostów. Poprawiona będzie także nawierzchnia dróg, w związku z czym zwiększamy komfort podróżowania nie tylko mieszkańców tych rejonów, ale także coraz liczniej odwiedzających te regiony turystów.

- mówił Piotr Miąso, dyrektor naczelny PZDW w Rzeszowie

 

 

 

Cele i elementy przebudowy bieszczadzkiej drogi

Generalnym założeniem i głównym celem przebudowy jest wzmocnienie i poszerzenie konstrukcji drogi. Docelowo będzie ona miała dwa pasy ruchu z utwardzonymi poboczami, powstanie około 80 tys. m2  z tzw. cichej nawierzchni. Wzdłuż przedmiotowej drogi powstanie około 8 km nowego chodnika, jednak zasadniczym elementem tej przebudowy są mosty, których powstanie aż 12. – mówił Andrzej Zygar, prezes Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

 

Na początku III kwartału br. planowane jest uzyskanie decyzji ZRID dotyczącej kolejnego etapu inwestycji, czyli „Przebudowa/rozbudowa DW 895 na odcinku Solina – Myczków od, którego wykonawcą będzie firma BUDIMEX S.A. Długość remontowanego odcinka DW 895 wynosi ponad 6 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy