Reklama

Zmiany w szkołach

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w szkołach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy rozkład zajęć, krótsze przerwy, w szkołach szafki i stołówki - 1 września wejdzie w życie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej regulujące BHP w szkołach.

Obowiązujące przepisy prawa zapewniają uczniom możliwość pozostawienia w szkole części podręczników i przyborów szkolnych. Organy prowadzące szkoły rozwiązują to w różny sposób, część szkół kupuje uczniom szafki, cześć organizuje miejsce, w którym uczniowie mogą zostawić przybory czy podręczniki. Niezależnie od sposobu rozwiązania – wszystkie szkoły muszą zapewnić uczniom możliwość pozostawienia książek, ćwiczeń i zeszytów w szkołach.

Dodatkowo dyrektor szkoły jest zobowiązany do ustalenia tygodniowego rozkładu zajęć edukacyjnych z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy. Musi być w nim jednocześnie zapewnione równomierne obciążenie zajęciami w poszczególnych dniach tygodnia. Zajęcia mają być zróżnicowane, a przedmioty wymagające wysiłku intelektualnego będą odbywały się do szóstej godziny lekcyjnej.

Przepisy przewidują też, że gorące posiłki uczniowie zjedzą tylko w oddzielnych pomieszczeniach specjalnie do tego przeznaczonych. Wszystkie szkoły zgodnie z nowym rozporządzeniem do 1 września 2019 roku muszą mieć jadalnię. Każda szkoła ma też zapewnić także uczniom dostęp do wody pitnej.

Przerwa nie będzie mogła być krótsza niż 10 minut, a jej czas ma być uzgodniony z rodzicami i uczniami. Z godnie z nowym rozporządzeniem w szkołach ma być także bezpiecznej. Placówki będą monitorowane, a pracownicy szkół obowiązkowo odbędą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE