Reklama

Reklama

Zmiany w parkowaniu na ulicy Kazimierza Wielkiego

Opublikowano: 3 marca 2018 14:09
Autor:

Zmiany w parkowaniu na ulicy Kazimierza Wielkiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz podjął decyzję w sprawie parkowania na ulicy Kazimierza Wielkiego. Auta będą stawać wzdłuż chodnika.

Miasto zamierza zmienić sposób parkowania na ulicy Kazimierza Wielkiego. Burmistrz podjął decyzję, że auta będą stawać wzdłuż chodnika z uwagi na zagrożenie spowodowane dotychczasową formą parkowania. Będzie bezpieczniej, choć kosztem mniejszej ilości miejsc parkingowych.
- Wycofujące pojazdy rzeczywiście mają tam mało miejsca, żeby wykonać manewr i odjechać - mówi Jan Wydrzyński. - Mniej wprawni kierowcy mogą zaczepić o sąsiedni pojazd. Nie ulega wątpliwości, że ta ulica jest wąska, mimo że kosztem chodnika została już wcześniej poszerzona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    Sanoker

    9 stycznia 2018 r. pisaliście, że....."Burmistrz Pióro zapewnia, że ciąg komunikacyjny przy obecnym rozwiązaniu funkcjonuje od wielu lat, a przejście zlokalizowano po szczegółowej analizie warunków drogowych oraz możliwości zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Uwzględniono zwłaszcza warunek, aby przejście umieszczone było tam, gdzie największa liczba pieszych przekracza najkrótszą drogę. Wreszcie pada argument, że proponowana zmiana wiązałaby się z dodatkowymi kosztami dla budżetu miasta. Trzeba byłoby m.in. wygrodzić trasę słupkami z łańcuchami, obniżyć krawężniki na nowym przejściu i przebudować chodnik. Należałoby też, zdaniem burmistrza, zlikwidować kilka miejsc parkingowych na ul. Kazimierza Wielkiego, przez co miasto utraciłoby dochody do budżetu. Za "wartą rozważenia" włodarz miasta uznał wstępną zgodę Powiatowego Zarządu Dróg na obniżenie krawężnika, co umożliwiłoby płynny wjazd i zjazd na "kopertę" pod księgarnią. Winą za wypadki i kolizje w obrębie skrzyżowania obarczył nieostrożnych użytkowników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych. Wreszcie poinformował, że miejsca postojowe w tym rejonie zostaną poprawione i dostosowane do nowych przepisów, które weszły w życie od nowego roku.