Reklama

Zlot Hufca

Opublikowano:
Autor:

Zlot Hufca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni weekend ponad stu harcerzy z Hufca Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego uczestniczyło w zlocie - Harcerskim Starcie, zorganizowanym dla uczczenia 10. rocznicy śmierci swego patrona.

W sobotę, 7 października, rano, po zameldowaniu się w SP nr 1 w Sanoku, uczestnicy ruszyli na kilkugodzinną grę terenową. Trasa prowadziła z ośrodka "Sosenki" ścieżką dydaktyczną "Orli Kamień" do Olchowiec. Jej przejście wymagało dużej sprawności, ponieważ zadania obejmowały m.in. zjazd na linie, przenoszenie ciężkich plecaków czy rzuty do celu. Dzień zakończył się tradycyjnym kominkiem harcerskim - świeczkowiskiem oraz projekcją filmu o ks. Zdzisławie Peszkowskim pt. "Mundur i sutanna".

Niedziela, 8 października, rozpoczęła się grą miejską "Śladami harcerstwa w Sanoku". Uczestnicy poszukiwali konkretnych miejsc związanych z ZHP, np. platanów w Parku Miejskim upamiętniających Olgę i Aleksandra Małkowskich. Innym zadaniem to np. przepisanie treści tablicy umieszczonej na willi Zalewskich na pl. św. Jana czy też znalezienie budynku dawnej cukierni Peszkowskich (późniejsza kawiarnia "Ewa") przy ul. Jagiellońskiej.

Centralnym punktem zlotu była niedzielna msza święta w intencji śp. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego w 10. rocznicę śmierci. Odprawił ją w farze ks. Andrzej Szkoła, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku, na terenie której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 4, nosząca imię kapelana Rodzin Katyńskich. SP nr 4 reprezentowała delegacja ze sztandarem szkoły. Podczas kazania ks. dr Andrzej Skiba wspominał pobyt ks. Peszkowskiego w Sanoku w 2004 r.

Ostatnim punktem programu była zbiórka na Placu Harcerskim i złożenie kwiatów pod tablicą Andrzeja Małkowskiego, która znajduje się na budynku "Sokoła". Krąg harcerski i pożegnalne "Czuwaj!" zakończyły rocznicowy Zlot Hufca Ziemi Sanockiej.

Wzięły w nim udział 84 osoby z drużyn harcerskich działających na terenie powiatu sanockiego: w Sanoku, Bukowsku i Komańczy. Na niedzielne uroczystości dotarło jeszcze ponad 20 harcerzy i zuchów z Falejówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE