Reklama

ZKN Sokół Zagórz na podium podczas III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku!

Opublikowano:
Autor:

ZKN Sokół Zagórz na podium podczas III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek, 24 września 2020 roku na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku rozpoczęła się III letnia edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najmłodsi uczestnicy Programu walczyli o medale LOTOS Cup w dwóch konkursach skoków narciarskich na obiekcie HS-44 oraz w zawodach w kombinacji norweskiej.

Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz.


Przeczytaj także: AP Wiki Sanok z kolejnymi zwycięstwami


 

Blisko 80 najmłodszych uczestników LOTOS Szukamy Następców Mistrza, stanęło na starcie czwartkowych zawodów w Szczyrku. Emocji podczas rywalizacji zawodników i zawodniczek tego dnia nie zabrakło. W kategorii Dziewczynka pierwsze w karierze złote krążki wywalczyła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz, która dwukrotnie pewnie triumfowała w zawodach. W kategorii Chłopiec dobrze spisali się pozostali reprezentanci zagórskiego klubu. Franciszek Wojtas był 24 w pierwszym konkursie i 30 w drugim a Łukasz Hanus 45 i 51.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród najlepszym skoczkom i skoczkiniom III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku, odbył się bieg do kombinacji norweskiej. W kategorii Dziewczynka srebrny medal wywalczyła Olivia Brenkus z Zagórza a w kategorii Chłopiec: Łukasz Hanus 30 miejsce i Franek Wojtas 34 miejsce.

W kolejnych dniach 25 września i 26 września rywalizowali starsi zawodnicy na skoczniach HS 77 i HS 104. Tutaj również skoczkowie z Zagórza zaprezentowali się bardzo dobrze. Filip Krawczyk w kategorii Młodzik na skoczni HS 77 zajął 35 miejsce w pierwszym dniu zawodów i 31 w drugim dniu. Natomiast na najwyższym obiekcie HS 104 reprezentujący barwy Sokoła Zagórz Dawid Kaszuba i Dawid Groszek w kategorii Senior zajmowali miejsca od 9 do 10 w obu konkursach.

To był kolejny tak udany występ skoczków narciarskich z Zagórza na oficjalnych zawodach Polskiego Związku Narciarskiego. Dla przypomnienia należy dodać, że jest to ostatni działający klub skoków narciarskich na Podkarpaciu. Zawodników na co dzień trenuje Michał Milczanowski – były skoczek, treningi odbywają się 3 razy w tygodniu na skoczniach przy ul. Leśnej w Zagórzu. Trener oraz zawodnicy starają się wspierać działalność klubu, założyli w tym celu zbiórkę na zakup potrzebnego busa klubowego. 

Zrzutkę możesz wesprzeć  >>TUTAJ<< 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE