Reklama

ZATRUCIE ZBIOROWE W SANOKU: Sytuacja powoli się stabilizuje

Opublikowano:
Autor:

ZATRUCIE ZBIOROWE W SANOKU: Sytuacja powoli się stabilizuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja w związku z zatruciami przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 3 powoli się stabilizuje. Wszystko wskazuje, że najgorsze za nami.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji z sanepidu na temat przyczyn zachorowań podopiecznych Przedszkola nr 3 w Sanoku. Sanepid wszczął dochodzenie epidemiologiczne, mające ustalić źródło zatrucia. Pobrano próbki żywności, wody oraz wymazy od chorych. Łącznie 21 osób – w tym jedna osoba dorosła – obecnie przebywa w trzech szpitalach. Na Oddział Ratunkowy zgłosiło się 59 osób w celu przebadania, po którym większość wróciła do domów. Zarówno sanepid jak i szpital działają prawidłowo i zgodnie z procedurami. Sanepid szuka źródła zatrucia i podejmie natychmiastowe działania, aby go zniwelować. 

Na Oddział Ratunkowy zgłasza się coraz mniej osób z objawami zatrucia pokarmowego, tylko nieliczne spośród nich wymagają leczenia szpitalnego. Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że obecnie hospitalizacji podlegają 23 osoby w trzech szpitalach. O tym, co jest przyczyną zatrucia pokarmowego, oficjalnie dowiemy się jutro, kiedy sanepid wyda stosowny komunikat. Lekarze przypuszczają, że są to bakterie salmonelli. Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku Małgorzata Pietrzycka informuje Rodziców, że ze względu na zwiększoną liczbę zachorowań wśród dzieci decyzją Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego od dnia 28.10.2019 roku ( poniedziałek ) działalność placówki zostaje czasowo wstrzymana - informuje burmistrz Tomasz Matuszewski.

Szczegółowe informacje rodzice mogą uzyskać pod numerami telefonów przedszkola: 13 46-45-340 i 733 900 936.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE