Reklama

Zaplanuj wolne z Korso!

Opublikowano:
Autor:

Zaplanuj wolne z Korso! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy w roku szkolnym 2018/2019 wypadają ferie, długie weekendy i inne dni wolne od szkoły? Publikujemy kalendarz roku szkolnego, który przyda się nie tylko uczniom, ale także rodzicom podczas planowania wspólnych urlopów i wyjazdów.

Pierwsze dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2018/2019 wypadną 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. W wielu szkołach dodatkowo wolny będzie także piątek, 2 listopada. Oznacza to, że uczniowie będą mogli skorzystać z dni wolnych od szkoły aż do niedzieli, 4 listopada.

Zimowa przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia). Jako że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, uczniowie do szkół wrócą 2 stycznia 2019 roku.

Ferie zimowe wystartują w połowie stycznia. Jako pierwsze (14 – 27 stycznia) odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego lekcji nie będzie w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Uczniowie z Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego dwutygodniowe ferie rozpoczną 28 stycznia.

Jako ostatnie (11 – 24 lutego) zimową przerwę w nauce będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Z kolei wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

Terminy egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek 21 czerwca. Dzień później rozpoczną się wakacje, które potrwają do końca sierpnia.

Szkoły indywidualnie ustalają także dodatkowe dni wolne od nauki, między innymi z powodu święta szkoły lub innych ważnych uroczystości.

Terminy dodatkowych dni wolnych od szkoły 2018/2019 uczniowie mogą znaleźć najczęściej na stronach internetowych wybranej placówki lub bezpośrednio w szkole.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE