Reklama

Zadbajmy o bezpieczny letni wypoczynek

Opublikowano:
Autor:

Zadbajmy o bezpieczny letni wypoczynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci kontrolują kolonie, półkolonie i obozowiska. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy, czy warunki, w których spędzają czas, nie zagrażają ich życiu lub zdrowiu. W trakcie spotkań policjanci przypominają co robić, by w wakacje być bezpiecznym.

Przypominamy, że policjanci wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu funkcjonariusze sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są w turystycznych regionach powiatu bieszczadzkiego. W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  policjanci kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku.

Sprawdzane są równie warunki, w jakich przebywają dzieci, czy teren, na którym spędzają czas, jest bezpieczny, czy spełnione są warunku dotyczące obostrzeń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, czy dzieci są pod opieką wykwalifikowanej kadry oraz, czy miejsce wypoczynku spełnia wymagane normy. 

Podczas tych spotkań, funkcjonariusze również promują wśród dzieci ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dotyczącą bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą.

Przydatnym narzędziem służącym poprawie bezpieczeństwa, nie tylko w okresie wakacji jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja zaprojektowana jest tak, aby bezproblemowo mógł z niej skorzystać każdy. Za pomocą interaktywnej strony internetowej można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.

Wszystkie z nich są sprawdzane przez Policję, a potwierdzone – nanoszone na mapę, podobnie jak informacje o zagrożeniach pochodzące z policyjnych systemów informatycznych. Dzięki temu w każdej chwili mamy możliwość sprawdzenia, czy w okolicy jest bezpiecznie, jak również poinformowania o zaobserwowanych przez nas niepokojących sytuacjach. Pamiętajmy jednak, że narzędzie to nie służy do informowania o nagłych wypadkach. W sytuacjach pilnych powinniśmy dzwonić na numer 112. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE