Reklama

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności

Opublikowano: pt, 5 lip 2019 08:33
Autor:

Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja apeluje do mieszkańców powiatu sanockiego o zwiększenie czujności oraz prawidłowe zabezpieczenie swoich domów i mieszkań przed włamaniem. W przypadku zauważenia nieznanych osób, które wzbudzają nasze podejrzenia co do ich uczciwości i dobrych intencji, należy zawiadomić Policję. W razie wyjazdu, poprośmy sąsiada o pomoc. Zadbajmy o wzajemne bezpieczeństwo.

Sezon urlopowy w pełni.

Przypominamy mieszkańcom powiatu sanockiego o prawidłowym zabezpieczaniu mieszkań w przypadku nieobecności lokatorów. Zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i możemy stać się ofiarą przestępstwa. Dlatego też przypominamy kilka rad, które mogą zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa:

Przede wszystkim należy zwracać uwagę, by podczas naszej nieobecności, nawet chwilowej, wszystkie okna i drzwi były dobrze pozamykane. 
Ważne jest również, by drzwi wejściowe były zaopatrzone w solidne zamki, natomiast balkonowe w rolety zewnętrzne. Pamiętajmy, to okazja czyni złodzieja - uchylone okno, niedomknięte drzwi.
Dodatkowym i niezwykle skutecznym zabezpieczeniem może być pomoc sąsiedzka. Poprośmy sąsiada, aby podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dobytek.
W momencie gdy coś budzi podejrzenie, należy niezwłocznie poinformować Policję.
Bardzo ważne jest, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów, zapisać numer rejestracyjny samochodów itp.
To ważne, zwłaszcza w okresie letnim. W tym czasie wiele osób wyjeżdża na urlop lub do rodziny, aby wspólnie spędzić czas. Czasami nieobecność trwa kilka, a nawet kilkanaście dni. Szczególnie wtedy zadbajmy o bezpieczeństwo naszego domu.

Przypominamy:

Aby uchronić się przed włamaniem należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe zabezpieczanie domów, zamykanie drzwi oraz okien, szczególnie podczas naszej nieobecności. 
Nie zaszkodzi również, aby wewnątrz domu pozostawić włączone światło, może to być nawet kontaktowa lampka, która emituje delikatne światło, sugerując, że jednak ktoś znajduje się w domu.
Zniechęcić złodzieja można również montując światło zewnętrzne z czujnikiem ruchu. 
Nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja.
Warto również zastanowić się, czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii.
Przede wszystkim bezcenna jest w tym przypadku pomoc sąsiedzka, polegająca na obserwacji posesji, czy też mieszkania bezpośrednio sąsiadującego, szczególnie w momencie, gdy nikogo nie ma w domu. Czujne oko sąsiada, który zareaguje w momencie, gdy ktoś obcy znajduje się w okolicy pustego domu wyraźnie go obserwując, bądź często przejeżdża pobliską drogą robiąc rozpoznanie okolicy - jest jednym z najlepszych zabezpieczeń. Dlatego też warto czasami uprzedzić sąsiada o naszej dłuższej nieobecności prosząc aby zareagował w przypadku odgłosów wskazujących, że ktoś obcy znajduje się w naszym mieszkaniu.
W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji należy natychmiast powiadamiać Policję dzwoniąc pod numer 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE