Reklama

Z Podkarpacia. Przekroczyli granicę na kole zapasowym!

Opublikowano:
Autor:

Z Podkarpacia. Przekroczyli granicę na kole zapasowym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali pięciu cudzoziemców z Azji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę do Polski. Dwóch Afgańczyków ukryło się w ciężarówkach jadących z południa Europy. Pozostali to obywatele Indii, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę w m. Wyżne na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce uzyskali informację o podejrzanym mężczyźnie, który wyszedł spod ciężarówki i uciekł podczas wjazdu auta do myjni. Okazało się, że był to nieletni ob. Afganistanu bez dokumentów. Przyznał się, że trasę z Węgier do Polski pokonał ukrywając się na kole zapasowym naczepy ciężarówki. Był w dobrej kondycji ale przestraszył się urządzeń służących do mycia pojazdów, postanowił więc wysiąść.

20 sierpnia rzeszowska placówka SG otrzymała podobne zgłoszenie, tym razem z Mielca. Tam polski kierowca ciężarówki zaniepokojony odgłosami dochodzącymi z naczepy zaalarmował funkcjonariuszy KAS z Oddziału Celnego w Mielcu oraz Policji. Po otwarciu naczepy z ładunkiem metalowych palet ujawniono 25-letni Afgańczyka. Ciężarówka również przyjechała z południa Europy. Cudzoziemiec nie posiadał dokumentów. Został przebadany przez lekarza i przekazany strażnikom granicznym.

Imigranci chcieli dostać się do Niemiec. Tymczasem nieletni Afgańczyk najprawdopodobniej zostanie umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Wobec starszego SG nadal prowadzi czynności.

Trzech kolejnych imigrantów ze wschodu zatrzymano wczoraj w przygranicznej miejscowości Prusie (pow. lubaczowski). Mieszkaniec zwrócił uwagę na nerwowo przemieszczające się przez miejscowość osoby i zaalarmował znajdujący się w pobliżu patrol SG z placówki w Horyńcu-Zdroju. Mundurowi szybko ustalili, że są to obywatele Indii w wieku od 20 do 24 lat. Ujawniono też miejsce, w którym Azjaci pieszo przekroczyli granicę do Polski. Cudzoziemcy zeznali, że na Ukrainę przedostali się ponad pół roku temu i tam planowali dalszą podróż. Chcieli dotrzeć do Europy Zachodniej, tymczasem zostaną przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.   

 

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej zatrzymali już 80 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE